top of page
BICÍSTART

ODDĚLENÍ STRUNNÝCH
A BICÍCH NÁSTROJŮ

Vedoucí oddělení:
David Vaněk, DiS.

vanek300.jpg
pecka.JPG
urbanekm300.jpg
knopp300.jpg
lipanský.JPG
tuhacek300.jpg
cernak300.jpg
matousekm300.jpg
cunta300.jpg

Zaměření: Strunné nástroje

vanek300.jpg

David Vaněk, DiS.

Srdcem jsem sice “rocker”, nicméně můj posluchačský záběr je velice široký. Mám rád vážnou hudbu, zejména symfonickou. Velkým koníčkem je pro mě hraní “blues” a různá odvětví “country”, nepohrdnu ani “funky” a občas se brouzdám i v “jazzu”. V neposlední řadě se nebojím ani hodně tvrdého metalu. K této multižánrovosti mi dopomohla “konzervatoř Jaroslava Ježka”, kde jsem 6 let studoval obor “rocková kytara”.

Zároveň jsem se neméně vyžíval v hudební teorii, čímž jsem se naučil skládat a aranžovat hudbu pro symfonická tělesa. Výsledkem mého snažení se stala úctyhodná absolventská práce na téma “Využití symfonického orchestru v rockové a metalové hudbě”, podtržená absolventským koncertem v klubu “SaSaZu”, kde jsem včetně zpracování notových partů, zorganizování, propagace a odehrání, vyprodukoval vystoupení “Nightwish revival Praha” s cca 60 členným symfonickým orchestrem. V té samé době jsem byl přijat do kapely Aleše Brichty na post kytaristy, kde hraji dodnes. Mezi další významnější kapely, kde jsem působil patří například “Mindwork”, “Rimortis” a “Dirty Game”.

Co se výuky kytary týče, tak je v mém zájmu, aby žák měl z hudby radost. Nehodlám se omezovat pouze osnovami, upřednostňuji zájmy žáků. Poslouchejte hudbu, najděte si svou cestu, cíl a já Vás povedu, kam budete chtít. Avšak bez vytrvalosti jsou talent, či génius jen prázdná slova.

matousekm300.jpg

Milan Matoušek, DiS.

Dosažené vzdělání: - 2000 – 2006 Konzervatoř a Vyšší odborná škola Jaroslava Ježka (obor rocková kytara – p.prof. Petr Bierhanzl, improvizace – p.prof. Zdeněk Dvořák, Jan Kučera, souborová hra (Lab band ) – p.prof. Bohuslav Wolf) Hudební praxe: - současnost - člen doprovodné kapely Xindla X, sólová tvorba (www.milanmatousek.net), projekt „Pink Floyd Acoustic Duo“ (www.pfad.cz) - předchozí praxe – spolupráce s: Jitka Smutná, Petra Hapková, Petr Poláček, Vlasta Horváth, Milan Černohouz, Hanka Joová a další.

tuhacek300.jpg

Petr Tuháček, DiS.

Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka obor rocková kytara. Ocenění nejlepší kytarista Michalem Pavlíčkem na soutěžním Rockfestu Dobříš. Pedagogická činnost od roku 2000: ZUŠ Dobříš, Come to Jam, Jam Music Institute, Kytarová škola Petra Tuháčka. Hudební spolupráce: Lešek Semelka & S.L.S., Milan Schelinger Band, Death Revival, studiová činnost, vlastní projekty...

knopp300.jpg

Miloš Knopp, DiS.

Miloš Knopp je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru rocková kytara. V 17ti letech nastoupil ke zpěvákovi Alešovi Brichtovi, kde po jeho boku zůstal 11let, souběžně působil v kapele Merlin s Danem Horynou. V roce 2010 byl kapelníkem a hráčem v muzikálu Petra Jandy a Karla Šípa, Ať žije rokenrol. Další angažmá získal u Viléma Čoka, se kterým hrál 2roky. Během své hudební kariéry odehrál přes 1500koncertů a natočil několik CD s předními českými interprety. Spolupracoval například s Anetou Langerovou, Petrem Poláčkem,Tomášem Berkou, Petrou Janů, Vlastou Horváthem, Vilémem Čokem, Láďou Křížkem, Petrou Hapkovou atd… V roce 2013 se účastnil projektu Rock Guitar Session, kde vystupoval sólově s Honzou Běhůnkem a Petrem Jandou. V současné době hraje v kapele zpěvačky Olgy Lounové a Petra Koláře. Se svojí mateřskou skupinou Soustrast nahrávají druhé CD. Pořádá soukromé víkendové semináře .V roce 2009 a 2011 byl vyhlášen nejlepším kytaristou v anketě Černá Vrána. Vystupuje na hudebních veletrzích, kde prezentuje kytarové aparáty a efekty. Psal články pro časopis Muzikus. Miloš patří mezi přední české kytaristy, díky jeho všestrannosti a univerzálnosti, je často vyhledávaným hráčem.

cunta300.jpg

Lukáš Čunta, DiS.

Lukáš Čunta je absolventem konzervatoře Jaroslava Ježka, kde studoval hru na basovou kytaru pod vedením profesora Milana Plechatého. Svou absolventskou práci pojal prakticky – dal dohromady všechny své zkušenosti a s pomocí profesorů Vladimíra Hory a Milana Plechatého vytvořil školu Nácvik stupnic pro basovou kytaru. Kromě basové kytary se věnuje také tvorbě a nahrávání vlastní hudby. V současné době hraje v kapele zpěvačky Olgy Lounové nebo Davida Deyla. Mezi méně známé skupiny, ve kterých působí, patří Behindthedoor (fusion), Silegrail (progress rock) nebo v kapela TheBarbers, kterou sám založil a vede. Dále spolupracoval nebo spolupracuje s Ivou Frühlingovou, Kamilou Nývltovou, Otou Balagem, Eliškou Bučkovou nebo Ivanou Korolovou. Při různých příležitost doprovázel také interprety jako: Karel Gott, Kamil Střihavka, Helena Zeťová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Bára Basiková, Katarína Landlová, Bohuš Matuš, Bohouš Josef, Bára Basiková, Martina Pártlová, Debbi, Markéta Konvičková, Tereza Kerndlová, Pepa Vojtek. Hraje na aparáty značky TC Electronic a baskytary značky LaklandSkyline a Yamaha BB-NE II.

pecka.JPG

Tomáš Pecka, DiS.

• od roku 2017 kapela “Pocta Zuzaně Navarové - hrají Jazz Elements” (kytara, zpěv, violoncello, klavír, kapelník) • od roku 2020 kapela “ABBA CZ” (kytara, zpěv) • další koncertní činnost od roku 2016: Barbora Poláková, Tereza Kerndlová, Daniel Landa, Ilona Csáková, muzikál Faust, muzikál Nenormální, Inflagranti (Josef Vojtek, Václav Noid Bárta), FilmHarmonie, Richard Scheufler band, Golden Big Band Prague, Kentonmania Big Band, Jen (Jan Nedvěd) • v nahrávacích studiích od roku 2018: Rooftop studio, Soundev

Zaměření: Bicí nástroje

cernak300.jpg

Dušan Černák, DiS.

DUŠAN ČERNÁK je jeden z nejvýraznějších bubeníků současné scény. Je známý svým nezaměnitelným herním projevem, všestranností a kreativitou. Byl nebo stále je členem těchto formací: Tryptych, Cirilic, Martha Gallaraga & Timbasa, Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio a mnoho dalších. Dušan také spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud. Je firemní hráč značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums, Balbex drumsticks a Kytary.cz.

lipanský.JPG

Bc. Oliver Lipenský

urbanekm300.jpg

Bc. Marek Urbánek, DiS.

Born 1992 in Přerov (Czech Republic), Marek Urbánek is one of the prominent young voices of the Czech jazz scene. He started to study jazz drumming with Kamil Slezák and later continued at VOŠ Jaroslava Ježka in Prague, where he immediately became a sought-after musician. Currently, he is attending the Jazz Interpretation Department of AMU in Prague. Among the musicians he has toured, recorded and collaborated with such names emerge: Melanie Scholtz (South Africa), Brian Charette (USA), Osian Roberts (UK), Sharon Lewis (USA), Jiří Nedoma, Pavel Wlosok, Karel Růžička Jr., Steve Walsh (USA), Skip Wilkins (USA), Daniel Wilkins (USA), Robby Marshall (USA), Shauli Einav (IZ), Pat Bianchi (USA), David Restivo (CAN), Andrew Lilley (South Africa), Bob Montgomery (USA), Al Herman (USA), Eric Wyatt (USA), Luca Giordano (IT), Live Foyn Friis (NOR), Stian Victor Lervik Swensson (NOR), Jo Fougner Skaansar (NOR), Karel Růžička Sr., David Dorůžka, Jaromír Honzák, Jiří Slavík, Tomáš Liška, Luboš Soukup, Josef Fečo, Roman Pokorný, Libor Šmoldas, Matúš Jakabčic CZ/SK Big Band, VOŠ Big Band, Wrgha Powu orchestra. Moreover, Marek has also been part of the panel in the ZUŠ Jazz Ensemble Competition from Litvínov in 2014, Jazz Do It Workshop in Česká Lípa, and the Czech Traditional Jazz Workshop in Frýdlant.

CV v přípravě

  • Black Facebook Icon
bottom of page