top of page
MEDIA START

ODDĚLENÍ MÚZICKÝCH A MEDIÁLNÍCH STUDIÍ

Vedoucí oddělení

Mgr. Martin Severa

61c1fea10a690-8527.jpg

ODDĚLENÍ
MEDIÁLNÍCH A HUDEBNÍCH
STUDIÍ

O oddělení : 

Studenti se naučí moderovat, psát scénáře, režírovat, šéfovat nejrůznějším projektům. Naučí se samostatně pracovat, rozvinou svého tvůrčího ducha a fantazii, budou kreativní ale i praktičtí. Zároveň budou umět pracovat s kamerou a mikrofonem, vyznají se v práci v nahrávacím studiu a to včetně střihu a úpravy audiovizuálních příspěvků. Na konci studia tak budou studenti schopní připravit komplet celý projekt, zrealizovat ho a ještě ho i zpropagovat, budou tedy umět vše, co potřebují k tomu, aby mohli pracovat v médiích a odvádět kvalitní práci. 

severa.jpg

Mgr. Martin Severa
Vedoucí oddělení 

Vystudoval gymnázium ve Strážnici (1975), Fakultu tělesné výchovy a sportu a Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor český jazyk a literatura (1980). Poté vyučoval 12 na střední ekonomické škole (později Obchodní akademii) ve Veselí nad Moravou. V té době byl předsedou a trenérem atletického oddílu. V letech 1988-89 vyučoval český jazyk na klasickém francouzském lyceu Alphonse Daudeta v jihofrancouzském městě Nimes.V roce 1992 začal pracovat v Československé a posléze v České televizi jako reportér, redaktor a moderátor zpravodajství. Roku 1994 dostal nabídku nově vzniklé soukromé TV Nova, kde ve dvojici s Martinou Kociánovou a Jitkou Obzinovou moderoval hlavní zpravodajskou relaci Televizní noviny. V roce 2000 z Novy odešel, krátce působil na téže pozici na TV3. V letech 2002 až 2005 zastával funkci tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství České republiky. Roku 2007 moderoval relaci Krimi live na TV Prima. O rok později působil jako moderátor soukromé zpravodajské TV Z1. V letech 2012–2013 provázel pořady Na vrcholu a Rozhovory po konci světa v TV Metropol a TV Pětka. Napsal dvě knihy: Rozhovory na konci světa a Rozhovory po konci světa. V letech 2006 – 2014 byl prezidentem Českomoravského biliárového svazu. Jako „vystudovaný sportovec“ se pravidelně zúčastňuje závodů horských kol. Trvalé bydliště má v Uherském Ostrohu. Je ženatý, má dvě děti a dva vnuky.

00908648_edited_edited.jpg

Filip Renč / režie Narodil se 17. 8. 1965 v Praze. V r. 1992 absolvoval Filmovou a televizní Akademii FAMU. Obdržel hlavní cenu na festivale světových filmových škol v Mnichově v letech 1987 s 1988 za filmy Zapadákov a Srdíčko. V r. 1991 debutoval celovečerním filmem Requiem pro panenku. V r. 1995 získal cenu na filmovém festivalu v San Diegu za snímek Válka barev. V r. 2001 natočil filmový muzikál Rebelové, film o lásce v osudovém roce 1968. Rebelové byly v r. 2003 přeadaptovány pro divadelní muzikálovou verzi v divadle Broadway v Praze. Dále v tomto divadle režíroval také např. muzikál Kleopatra. V r. 2004 natočil filmovou komedii Román pro ženy a obdržel za ni největší české filmové ocenění Český lev. V r. 2006 se vrátil k divadlu a svým muzikálem Golem otevřel novou muzikálovou scénu v divadle Hybernia v Praze. V r. 2007 natočil celovečerní film Na vlastní nebezpečí. O rok později přichází další celovečerní film – Hlídač č. 47. Režíroval původní český muzikál Baron Prášil či pohádkový muzikál Popelka. Věnuje se i televizní tvorbě a seriálům. Mezi nejznámější patří Sanitka 2, Polojasno atd. Od roku 2016 spolupracuje s Hudebním divadlem Karlín a režíroval zde novou verzi muzikálu Dracula, který se hraje dodnes. Zde například natáčel částečně i svůj další celovečerní film Lída Baarová. Film zakoupila mimo jiné i americká kabelová televize NETFLIX. Jinak má Filip rád jahodové koblížky, televizní vědomostní soutěže, pionýrské tábory a bobříka mlčení. Je vysoký, krásný, inteligentní a rozhodný. Občas měl problémy s děvčaty a nočními kluby, ale teď se věnuje rodině, literatuře, přírodě a rád krmí opuštěná zvířátka.

Filip Renč
Režie

 

61c1fea10a690-8527.jpg

Narozen 18.5.1953 ve Strakonicích, bytem v Hošticích u Volyně.

 

Středoškolská studia ukončil na Lycée Carnot ve francouzském Dijonu v roce 1973, v témže roce nastoupil na FAMU, obor filmová a televizní režie.

Absolvoval v roce 1978, o rok později nastupuje na Barrandov jako asistent režie. Jeho poslední asistencí byla spolupráce s Barbrou Streisandovou na její režijní prvotině Yentl (1982). Koncem tohoto roku točí svůj debut Bota jménem Melichar, který se setkal s velkým přijetím u dětského u dospělého publika. Následuje Slunce, seno, jahody, Poklad hraběte Chamaré, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Slunce, seno a pár facek. Princezna ze mlejna atd.

Natočil deset filmových pohádek, mnoho komedií, romantické drama Andělská tvář, které považuje za svou nejlepší filmařinu.

Posledním, pětadvacátým filmem byla pohádka Zakleté pírko (2020), kterou ukončil své působení u filmu.

Zrežíroval také několik oper – Don Carlos, ND 1989, Carmen, Státní opera Praha 2004, Rusalka SOP 2005, pro Státní divadlo Košice Rusalku a Fausta a Markétku, 2006,2007, Čarostřelce v Jihočeském divadle a pro otáčivé hlediště v Českém Krumlově 2011, balet Čertoviny, Plzeň 2009, muzikál Hamlet, divadlo Kalich 2010.

Rád čte, poslouchá vážnou hudbu, houbaří, má rád dobrá jídla.

Nyní se těší z příjemného důchodcovského nicnedělání.

Zdeněk Troška
Režie

 

Žena se sluchátky na uši

Zděnek Veselý

střih

Narozen 5. září 1979 v Praze. Vystudoval střední školu pro knihkupce a poté několik let pracoval jako prodejce knih. V roce 2009 začal pracovat jako spoluautor internetového pořadu RCTV.cz, který se stal velmi úspěšný na Stream.cz. Během té doby natočil i několik internetových reklam a různých pořadů. V roce 2016 nastoupil do PrahaTV, kde pracuje jako reportér, kameraman a střihač. Od roku 2021 začal spolupracovat s ČTK na živých streamech, což trvá do současnosti. Mé současné zaměstnání by se dalo definovat jako "kameraman a kreativní producent " na volné noze. Hraje na bicí a má rád Beatles.

Žena se sluchátky na uši

Mgr. David Rožánek

základy žurnalistiky

Ministerstvo dopravy 2015 - doposud Mediální a politický poradce Ministerstvo pro místní rozvoj 2014 – 2015 Mediální a politický poradce Ministerstvo průmyslu a obchodu 2013 – Poradenská činnost v mediální oblasti Ministerstvo zdravotnictví 2010 – 2011 Poradenská činnost v mediální oblasti Poslanecká sněmovna 2010 – 2013 Poradenská činnost v legislativní a PR oblasti pro místopředsedy PSP Parkanovou a Olivu Ministerstvo obrany 2007 – 2010 Mediální a politický poradce Poradenská činnost 1998 – 2007 (OSVČ) - příprava projektů a projektové dokumentace EU - příprava mediálních výstupů - analýzy připravované legislativy v PSP - analýzy tisku -příprava a realizace volebních kampaní do Senátu a Poslanecké sněmovny P ČR -krizové PR Ministerstvo spravedlnosti 1997 -1998 Mediální a politický poradce Občanská demokratická aliance 1994 – 1997 Tiskový mluvčí a vedoucí Analyticko-informačního oddělení 1993 – 1994 Vedoucí Analyticko-informačního oddělení

Žena se sluchátky na uši

Lenka Pixová

produkce, základy reklamní tvorby

Vystudovala SPŠST v Panské, obor filmová a televizní tvorba. Rok pracovala v TV Prima jako produkční ve zpravodajství. Od roku 1996 podniká. Deset let vedla s rodiči firmu na výrobu plastových obalů. Na mateřské dovolené organizovala různé kulturní akce většího rozsahu pro děti (např. Senohrabské pohádkování), čtyři roky byla šéfredaktorkou místního časopisu, organizovala a vedla kroužky na 1. stupni ZŠ, byla předsedou školské rady. Čtyři roky se věnovala komunální politice jako předseda kulturní komise. Od roku 2010 vede vlastní firmu Pixa-Pro, která vyprodukovala čtyři muzikály v Divadle Hybernia (Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků a Královna Kapeska).

Žena se sluchátky na uši

Lucie Sinková

rozhlasová tvorba

2022 - LEKTORKA ZÁJMOVÉHO MEDIÁLNÍHO KROUŽKU (děti ve věku 9-10 let, výuka vystupování na veřejnosti, rétorika,
moderování, příprava zpráv, přednes, natáčení anket, dabing..)
2019 - 2021, ASISTENTKA PEDAGOGA, ZŠ SMOLKOVA, PRAHA KAMÝK (2. - 4. třída)
. pomoc při integraci dětí s odlišnou kulturní a jazykovou zkušeností do výuky i do školního prostředí,
. realizace a revize plánů,
. spolupráce na přípravě výuky a výuka samotná,
. podpora jednotlivých žáků,
. práce s celou třídou, ( jsme stále v kontaktu)
. zkušenosti jak s prezenční, tak i distanční výukou,
. aktivní komunikace s rodiči.
. (několikaleté zkušenosti jako táborová vedoucí, několik let také jako dobrovolnice v DDM, pořádání akcí pro děti, kroužky, atd.)
2021 - dosud, REDAKTORKA, DENÍK N, N MEDIA a.s.
. spolupráce na článcích s aktuálními tématy zaměřené na politiku, společenské a kulturní dění, a to jak v České republice, tak i v
zahraničí.
2012 - dosud, MODERÁTORKA RÁDIA BONTON A FREKVENCE 1, ACTIVE ČR (LAGARDERE):
• Příprava témat k vysílání, dramaturgie, rozhovory s posluchači, se známými osobnostmi, ankety,
• odbavování z vysílacího programu CartMaster-8BC,
• editace rozhovorů a anket v programu Soundforge (Microsoft Windows),
• komunikace s posluchači přes sociální sítě.
2016 - dosud, REPORTÉRKA PRAHA TV, PRAHA TV s.r.o.:
• Samostatná práce při výběru témat, vytváření portfolia kontaktů, rozhovory s osobnostmi,
• natáčení regionálních reportáží,
• úprava a střih záznamů v programu Edius (Microsoft Windows).
2002 - 2012, MODERÁTORKA RÁDIA CRYSTAL (HITRÁDIO), MEDIA MARKETING SERVICES:
• Příprava témat k vysílání, dramaturgie, rozhovory s posluchači, se známými osobnostmi, ankety,
• odbavování z vysílacího programu Zenon, práce s profesionální audiotechnikou (minidisc, compact disc),
• vedoucí týmu (Content Manager), příprava celodenního vysílání, zařazování playlistů, announcí a soutěží,
airchecky s moderátory.
2001 - 2002 MODERÁTORKA RÁDIA DĚČÍN:
• Moderování písniček na přání, večerních hitparád a seznamek.
2000 - 2001 MODERÁTORKA RÁDIA AGARA CHOMUTOV:
. Příprava témat k vysílání, dramaturgie, moderování večerního vysílání
. odbavování z vysílacího programu Audiovolt

Žena se sluchátky na uši

Martin Hájek

rozhlasová praxe

Celý život se zabývám médii a hudební produkcí. Majitel nahrávacího studia,
autor rádiových a televizních pořadů, kreativní se smyslem pro humor, ale
hlavně pro zodpovědnost. V šoubyznysu působím již 30 let.

1994 – 2000 Moderátor rádia ZLATÁ PRAHA
Prime time 10-14
Hitparáda Chlub Charts
Hitparáda Cech Dance Charts - Autor projektu zaměřeného na české žebříčky
Šéf nahrávacího produkčního studia Rádia Zlatá Praha
Aranžér hudební grafiky rádia Zlatá Praha

2000 – 2002 Moderátor rádia VOX
Programový ředitel rádia Box
Prime time 9-15
Program, hudební dramaturgie rádia
Autor hudební grafiky rádia Vox

1999 – 2001 Moderátor TV 3
Moderátor, autor, režisér a scénárista hitparády Czech Dance Charts
Redaktor kulturního magazínu.
Autor hudební a obrazové grafiky hitparády CZDC

2003 – 2008 Moderátor rádia BONTON později BONTON RÁDIO DJ.
Ranní vysílání
Deejay Time - odpolední show
Autor hudební grafiky rádia Bonton

2008 – Současnost Moderátor rádia KISS ( 2014-2015 programový ředitel),
Konzultant programu rádia KISS
Prime time - 9-13
Diskopříběh - Páteční hudební speciál (moderátor, autor, hudební
dramaturg)
Autor hudební grafiky rádia Kiss
Hudební dramaturg - certifikát programování gSelector Cartmaster

1998 po současnost – Zakladatel studia Digital-Studio dnes PRORECORDS
majitel studia, výroba audio vizuálních děl.
Producent, skladatel, autor textů, aranžér.
Více nežli 1000 nahrávek, téměř 200 vydaných alb.
Klavír, bicí, strunné nástroje.
Zlatá, platinová a multiplatinová ocenění v oblasti hudební producent-aranžér
Recordning, výsledný mix, mastering a další

2018 - po současnost On-line výuka produkčních programů Cubase, Logic,
Pro Tools
Lektor nahrávacího studia PRORECORDS
Nahrávání, zpracovaní zvuku, postprodukce, mix, mástering.
Technologie nahrávání.
2022 - Pedagog - Mezinárodní konzervatoř praha - Rozhlasová praxe

Žena se sluchátky na uši

Petr Novotný

žurnalistická fotografie

Od 1.1.2016 do současnosti práce jako OSVČ, poradenská a fotografická činnost, fotografování pro fotobanky Profimedia, Shutterstock, Adobestock a další, volná tvorba.

Od 1.8.2016 do 31.12.2019 spolupráce s Empresa Media (TV Barrandov, časopis Exkluziv a Sedmička) v oblasti fotografických prací (dokumentace natáčení, ilustrační fotky do tisku, fotostory na různá témata, fashionstory atelier, portrétování umělců.

2012 - 2017 spolupráce s luxusním pánským časopisem MENHOUSE (www.menhouse.eu )

Od roku 2012 spolupráce s Hermina press, s.r.o. tisková agentura (www.herminapress.cz) , fotografická dokumentace natáčení pořadů televize PRIMA, módní přehlídky, miss

Od roku 2012 spolupráce s PIXA PRO (www.pixapro.cz) muzikály pro děti, fotografie ze scény, backstage i program (web, tisk do novin, časopisů až do velikosti billboardu)

2009 - 2013 - spolupráce s webovými portály www.nicemagazine.cz
a www.inspirovanikrasou.cz.

2008-2009 – spolupráce s hokejportal.cz fotografování hokejových zápasů


• Srpen 2021 týdenní příměstský tábor pro děti se zaměřením na fotografování hlavní lektor.
• Různá školení na téma digitální a analogová fotografie.
• Fotografie a právoPrávnická fakulta UK – Státní závěrečná zkouška, Praha - Všeobecné právo

Žena se sluchátky na uši

Mgr. Jiří Bartoň

dějiny filmu, základy tv a filmové tvorby

Narodil se v jihomoravském Kyjově ve znamení štíra a s ascendentem rovněž ve štíru. Po maturitě na střední knihovnické škole nastoupil na místo jevištního technika v Městském divadle Brno. Zde také poprvé vystoupil na profesionální scéně v drobné roli vojáka ve Shakespearově OTHELLOVI. Během té doby začal soukromě studovat herectví . V roce 2004 zakončil studia divadelní a filmové vědy na FFMU v Brně. Do té doby spolupracoval s řadou studentských divadel. V letech 2003 – 2008 účinkoval v alternativním brněnském divadle Čára, kde postupně vytvořil hlavní role v inscenacích MASTIČKÁŘ, VZPOMÍNKY NA ŽIVOT A DÍLO SKLADATELE FOLTÝNA, BALADA FORTUNINA, LUDUS DANIELIS a HEROIKA ANEB PLAY ZAVŘEL. Hostoval také v divadle Polárka ( O SMOLÍČKOVI) a v Městském divadle Brno (MÁJ). V inscenaci FAUST? Divadla na počátku hrál postavu Mefista. V letech 2008 až 2013 byl v angažmá v Severomoravském Divadle Šumperk. Hrál zde v mnoha inscenacích (např. Polednice v KYTICI, Calandro v CALANDRIADĚ, Gooper v KOČCE NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE, Jevgenij Dorn v RACKOVI, Ross v MACBETHOVI, Osip v REVIZOROVI, Derbak v BALADĚ PRO BANDITU, opět titulní postava v hudební středověké frašce MASTIČKÁŘ a řada dalších). Angažmá ukončil titulní rolí Antonína Důry v inscenaci Vančurova ROZMARNÉHO LÉTA. Během severomoravského angažmá spolupracoval s řadou režisérů – s Petrem Štindlem, Zdeňkem Duškem, Zojou Mikotovou, Ondřejem Elbelem, Józefem Zbigniewem Czerneckim, Janem Novákem, Matějem T. Růžičkou a dalšími. V současné době hraje hlavní roli Hymana Kaplana v inscenaci brněnského divadla Parnas PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD a titulní role v hudebních činohrách EVERYMAN a LEVIATAN brněnského uskupení Ensemble Opera Diversa. Hraje také v inscenaci Jakuba Korčáka INZERÁT NA DŮM, VE KTERÉM UŽ NECHCI BYDLET Vršovického divadla Mana. Spolupracuje též s rozhlasem – pro rádia Hey, Kiss- Hády a Krokodýl natočil řadu reklam, na rádiu Proglas účinkoval v pořadu BÁSNÍCI TICHA. V rámci Českého rozhlasu Brno a Českého rozhlasu Olomouc vystupoval v několika inscenacích (HOPLAKLUAKA, PUSŤ MI TAM DALŠÍHO, TŘI U JEZERA), i v několika tzv. minutových hrách. Zkušenosti má rovněž s prací před kamerou. Obsazovaný je především do kriminálek – v seriálu PŘÍPADY 1. ODDĚLENÍ hrál v díle „Olizovač“ titulní postavu vraha, závislého na pervitinu. Ve SPECIALISTECH vytvořil další postavu vraha, elegantního majitele galerie, ve slovenském seriálu ZA SKLOM zase nájemného vraha škrtiče. V německém filmu BORCHERTS FALL hrál postavu únosce dětí, v seriálu EXPOZITURA šéfa neonacistů,ve filmu JAN HUS knížete Fridricha Braniborského, ve filmu RAŠÍN roli velitele tábora Mollensdorf. Objevil se též v seriálech NEBEZPEČNÉ VZTAHY, MODRÝ KÓD, VRAŽDY V KRUHU a v menší postavě v americkém filmu HOSTEL II. Jezdí jako lektor herectví na divadelní tábory agentury Ambrozia, v jejímž rámci s dětmi vytvořil několik autorských představení. V současné době připravuje vlastní šansonový pořad. Intenzivně se věnuje také numerologickým rozborům dat narození dle indického systému z konce 15. století. V rámci výuky dějin českého filmu se nejraději soustředí na období první republiky a doby protektorátu.

Žena se sluchátky na uši

Šárka Šedivá

televizní tvorba

Žena se sluchátky na uši

Rostislav Sarvaš

tvůrčí psaní

19. 9. 1959, svátek mám 19. dubna. Je zajímavé, že hodně umělců mé generace má stavební průmyslovku. Při této škole jsem začal chodit do pražských hospod a v nich se inspiroval – mimoděk tak vznikl můj první román. Jmenoval se Pepíček. Dokonce se jej chystalo natočit Filmové studio Barrandov, ale nenatočilo. Mezitím jsem se dostal na FAMU (dramaturgie-scenáristika). Po roce 1989 jsem se náhodou dostal k sepsání prvního rozhovoru a osud zařídil, že si mě to přisvojilo a neopustilo. A ještě k tomu jsem Vínomil.

Žena se sluchátky na uši

Jan Lengyel, DiS.

práce s kamerou, tv a filmová režie

Narodil se 05. 01. 1980 v Praze. Ve svých osmnácti letech začal živnostensky podnikat v oboru výroby a distribuce filmových a televizních pořadů. Vystudoval kameru na Soukromé vyšší odborné škole filmové v Písku a souběžně se stále věnoval podnikání v tomto oboru. Živnostenské podnikání postupně přetransformoval do společnosti Pegasfilm s.r.o., jejímž je dnes jednatelem a majitelem. V současné době působí společnost ve třech zemích Evropy – v České republice, v Německu a na Slovensku, kde má své stálé pobočky. Stěžejními oblastmi činnosti Pegasfilmu jsou především produkční činnost, kinodistribuce, DVD distribuce, postprodukce, dabing, rental filmové a televizní techniky a další přidružené obory. Jan Lengyel se tak postupně začal věnovat také produkční, producentské a režijní práci. Jeho společnost Pegasfilm s.r.o. je podepsána pod stovkami reklamních a propagačních pořadů, dokumentárními filmy (např. Zapomenuté pohraničí, Cesta k sousedům a další), klipy, záznamy koncertů a představení, ale také pod hranými snímky jako Bastardi, Bastardi 2, Rekvalifikace nebo rozpracovaným snímkem Nelítostně, Dokonalý gentleman, Případ Leopolda Hilsnera či Válka havranů. Jako distributor v roce 2010 Jan Lengyel s Pegasfilmem obsadil desáté místo z 25 společností žebříčku českých filmových distributorů a v roce 2011 se posunul na místo osmé.

Žena se sluchátky na uši

Robin Sobek, DiS.

moderování a rétorika

TELEVIZE
TV Praha (2016 – současnost) – moderátor
TV Prima (2015 – 2016) – příprava Diváckých zpráv
TV Relax (2013) - moderátor, dramaturg
- živá talk show, eporoetážp, ankptp
TV Metropol (2011 - 2012) - reporter
- živé vstuorp z kultueníh událost, eozhovoep s ́plpeitaii
RÁDIO
Frekvence 1 (2017 – současnost) – moderátor
Předchozí: eádio ZET (2016 – 2017), eádio Bonton (2014 – 2016), eádio Citp (2010 -
2012), eádio Hpp (2008 - 2010), Exoreps eádio (2006), Bonton eádio dppjap (2002 - 2005),
Čpský eozhlas epnina (2001 - 2002), eádio 0ox (2000)
DIVADLO
Liduščino divaddlo (2012 - 2017)
ProART Compadny – mezinárodní projekt (2011 - 2013)
Divaddlo Ypsilon - Clovvče zkus to (2008 – 2010) (epžip Jiři Havplka - ́pna epfpxu za
npjlporsi kolpktvni hpeṕký výkon)
HUDBA
Zakladatel, Frontman skupiny Robin&son (www.robinandson.cz)

Žena se sluchátky na uši

Mgr. Filip Vážanský

nová média

Vystudoval fakultu sociálních studií Masarykovy Univerzity.

11/2020 - dosud manažer nelieárního obsahu
Média, reklama a PR
FTV Prima
obsahová strategie iPrima.cz, výroba, akvizice, editace
contentu pro AVOD a TVOD FTV Prima, výroba pořadů do TV,
obsahové spolupráce, vizibilita obsahu, marketing, PR, denní
manažerská ale i exekutivní agenda

01/2018 - 09/2020 manažer provozu/výkonný producent
Média, reklama a PR
Seznam a.s.
Komplexní vedení internetové televize Stream.cz. Náplň se
dělí do dvou částí:
1. organizační a finanční - vedení týmu cca 30 redaktorů,
produkčních, editorů, techniků, střihačů, kameramanů,
atd. Dohled na finančními toky na denní ale i dlouhodobé
bázi (vytváření ročního plánu, zpracovávání a dodržování
rozpočtu), dále organizační zajištění výroby desítek pořadů
s týdenní periodicitou, personální zajištění, kooperace s
přidruženými odděleními - marketing, PR, obchod, atd.
2. obsahová stránka - vedení týmu 7 dramaturgů, sestavování
programového plánu Stream.cz, vytváření obsahu pro
sesterskou TV, atd.

12/2014 - 12/2017 výkonný ředitel
Média, reklama a PR
TV Óčko (25 - 49 zaměstnanců)
TV Óčko je součástí mediální skupiny MAFRA a.s.
každodenní manažerská a exekutivní agenda s cílem
zachováni bezproblémového chodu Óčka a jeho rozvoje,
nastavování a dohled nad provozními procesy napříč firmou,
plnění cílů v podobě provozního a hospodářského výsledku,
hospodaření s rozpočtem, koordinace, řešení operativních
problémů a jejich prevence, řízení oblasti programu, produkce,
marketingu, online i eventové sekce, skloubení "starého" a
"nového" vnímání televize

10/2012 - 07/2014 vedoucí oddělení grafiky a Self Promotion
Média, reklama a PR
MF TV s. r, o.
manažerská pozice – vedení týmu grafiků, režisérů, střihačů,
copywriterů, tvorba principu prezentování jednotlivých
produktů (značek) a jeho následné uvedení do praxe, grafický
obal televize Metropol, tvorba znělek a jinglů, on-air podpora
televize Metropol, režie programových spotů, jinglů, režie
speakerů, copywritting, koordinace promoaktivit v rámci
společnosti, režie reklam, sponzorských vzkazů, atd.

04/2014 - 06/2014 dramaturg soutěžního pořadu Taxík
Média, reklama a PR
Česká televize
10/2006 - 10/2012 šéfredaktor Self Promotion
Média, reklama a PR
TV Barrandov, s.r.o (50 - 99 zaměstnanců)
manažerská pozice – vedení týmu 20 spolupracovníků,
marketingová činnost se zaměřením na propagaci
prostřednictvím televizního vysílání, zajišťování veškerých
on-air kampaní, kreativní podíl na off-air kampaních (tisk,
rádio, web) či mediálním partnerství , cílení na brand - launch nových pořadů, relaunch celé značky TVB, definování klíčových elementů jednotlivých produktů a značek, tvorba
sloganů, vizualizace, apod.

05/2005 - 08/2006 redaktor Self Promotion
Média, reklama a PR
CME Media Services s. r. o., NOVA TV (250 - 499
zaměstnanců)
náplň: kreativní, obsahová, dramaturgická příprava kampaní
televize Nova, režijní činnost, copywritting
09/2002 - 03/2005 dramaturg centra Vizuální prezentace
Média, reklama a PR
Česká televize (3000 - 3999 zaměstnanců)
náplň: redaktorská, dramaturgická, kreativní, režijní a
copywritterská zodpovědnost za programové promospoty
České televize
04/2001 - 05/2002 Associated Producer
Média, reklama a PR
U. P. C., a. s., Sport1 (50 - 99 zaměstnanců)
náplň: výroba sportovních magazínů, zajišťování

Žena se sluchátky na uši

Markéta Hodrová

grafická tvorba

Vystudovala ISŠ Náhorní, Praha - propagační výtvarnictví, se zaměřením na aranžování.

Praxe v Euro Digital Center spol. s r.o., výroba a distribuce DVD titulů - Grafika, Grafika (Animace), authoring, z části produkce, korektura filmografií, administrativa

Volná živnost, především grafika a výroba originálních šperků

Tasty s r.o., Desigual - Prodejní asistentka, zástupce vedoucí - Zákaznický servis, vedení směny, tržby

Obec Struhařov - Administrativa, grafika, šéfredaktor + grafik místních novin, péče o web, produkční činnost, člen kulturní komise

Pixa – pro - Externí grafik - Vizuály k muzikálům společnosti Pixa-pro (loga, plakáty, billboardy..)

Hudební divadlo v Karlíně - Garderobiérka - Péče o kostýmy, oblékání herců; Navrhování a tvorba kostýmů a rekvizit, tvorba plakátů a programů pro Muzikálové studio Múzy; občasná výpomoc s tvorbou bannerů

Žena se sluchátky na uši

Alexandra Svobodová

výroba videopořadu

Vzdělání
1993 – 1997
Integrovaná střední škola, centrum odborné přípravy, Ústí nad Labem
Studium oboru „Mechanik elektronik se zaměřením na sdělovací a zabezpečovací techniku“ ukončené složením maturitní a učňovské zkoušky.
Praxe
2018 – Dosud
Hudební divadlo Karlín Samostatná technická pracovnice provozu jeviště, zvukařka – údržba a opravy audio, video a speciálních systémů divadla, příprava zařízení na představení, zvučení tiskových konferencí, zkoušek a některých vystoupení.
2009 – 2018
SŽDC s. o. Systémový inženýr – školení a semináře, odborné zkoušky, administrativa, tvorba interních dokumentů SŽDC. Dále péče o služební mobilní telefony, řešení některých technických problémů, komunikace s operátory sítí. Občas výpomoc kolegům s opravami zabezpečovacích a sdělovacích zařízení.
1999 - 2009
ČD a.s. / SŽDC s.o. Návěstní dozorce / Návěstní technik – údržba a opravy speciálního elektronického zařízení zabezpečujícího jízdy drážních vozidel. Opravy a údržba rozhlasových ústředen, reproduktorových sloupů pro vnější ozvučení nástupišť, vnitřního
ozvučení budov (100V rozvod), požárních ústředen, zesilovačů pro rozhlasové ústředny, mikrofonů a podobně.

Žena se sluchátky na uši

Daniel Deyl

základy žurnalistiky

Narodil se v roce 1965, kdy zemřel sir Winston Churchill, pseudogenetik Trofim Lysenko se proflákl jako hochštapler a Američané spustili ve Vietnamu vojenskou operaci Rolling Thunder. Od té doby to není o nic lepší. Posledních 28 let píše do českých médií (Lidové noviny, Týden, Euro), v nichž má sklon sledovat volby v zapadlých částech planety, dávat přednost starým tabu před novými a vysvětlovat svět fotbalem. V současné době je kmenovým redaktorem ekonomického týdeníku Hrot a finančnického serveru investicniweb.cz.

  • Black Facebook Icon
bottom of page