top of page
muzikal start

ODDĚLENÍ MUZIKÁLU

Vedoucí oddělení : Mgr. Daniela Šinkorová

"CLIMB EVERY MOUNTAIN,

FORD EVERY STREAM,

FOLLOW EVERY RAINBOW,

'TILL YOU FIND YOUR DREAM."

                  Julie Andrews/Sound Of Music

brachtlova300.jpg
JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg
pleskot300.jpg
Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j
vrbicka300.jpg
nachtigalova300.jpg
sommerova300.jpg
kocova300.jpg
adamcik.JPG
_JTA8293_001_web.jpg
Belušová Borková - foto.jpg
urban.jpg.jpeg
dolinova300.jpg

ODDĚLENÍ MUZIKÁLU

Vedoucí oddělení:

JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg

Mgr. Daniela Šinkorová

 

Tajemnice oddělení

Belušová Borková - foto.jpg

MgA. Jana Belušová Borková

Motto oddělení : 

 

"CLIMB EVERY MOUNTAIN,

FORD EVERY STREAM,

FOLLOW EVERY RAINBOW,

'TILL YOU FIND YOUR DREAM."

 

 Julie Andrews/Sound Of Music

O oddělení : 

Oddělení konzervatoře zaměřené na muzikál je v naší zemi poměrně nová záležitost. Kromě Mezinárodní konzervatoře v Praze je podobné oddělení pouze na Ježkově konzervatoři. Naše oddělení si zakládá především na profesionalitě všech svých pedagogů. Pedagogové jsou vybíráni z řad zkušených činných umělců a hudebních profesionálů zvučných jmen tak ,aby byli schopni nejen předat teoretické znalosti a dovednosti studentům, ale především aby byli schopni je vést k výkonu budoucího povolání. Zároveň je vlastní uměleckou činností motivují k píli a k poctivé práci. Naše oddělení také klade velký důraz na realizaci koncertů a muzikálových inscenací, protože právě koncerty a divadelní představení jsou pro studenty tou nejlepší cestou ,jak si ověřit teoretické znalosti a dovednosti získané během studia. Z tohoto pohledu je oddělení Muzikálu jednoznačnou špičkou v naší republice.. Největšími inscenacemi oddělení Muzikálu a zároveň největším úspěchem je jednoznačně realizace muzikálu "Kocourek Modroočko" autora Marka Eben a inscenace “Sugar aneb Někdo to rád horké“ v režii Lumíra Olšovského a choreografii M.Gogy. Naše oddělení úspěšně zrealizovalo několik tematických koncertů - Vánoční koncert, Novoroční koncert, koncert ke svatému Valentinovi na téma láska atd. Na oddělení Muzikálu máme řadu velmi úspěšných studentů jak z pohledu uplatnění v praxi na prknech profesionálních divadel, tak při udělování divadelních a hudebních cen. Za všechny jmenujme například: B.Veselý – laureát studentské ceny Thálie, účinkuje v divadle Semafor a nově v kabaretu U Nováků L. Ivanovová a A. Horská – účinkují v kabaretu U Nováků L. Ondruš – účinkuje v Divadle Plzeň L. Vilt - muzikály Lukrecia Borgia, Qvasimodo a především celosvětové turné s megahvězdou Byonsé, rovněž angažmá v Divadle Plzeň A. Horská - angažmá v Divadle Na Provázku V. Bošijaková – účinkuje v divadle Kalich – Pomáda, Katz v Kalichu i v divadle v Brně, účinkuje v připravovaném muzikálu o Evě Olmerové P.Rainová - účinkuje v Hudebním Divadle Karlín - Mamzelle Nitouche několik studentů účinkuje ve Vinohradském divadle Doufáme, že se seznam úspěšných angažmá našich studentů rozroste během září, protože se řada z nich zúčastnila červnových konkursů a výsledky zatím neznáme. Projekty pro následující školní rok jsou zatím ve fázi hrubých příprav. Konkrétní plán budeme presentovat začátkem školního roku, až se sejde celý pracovní kolektiv oddělení. 

JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg

Narodila se v Československu,ve slovenské Nitře.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na Konzervatoři v Bratislavě a JAMU v Brně-obor muzikálové herectví (s titulem Mgr.)

Už na Bratislavské Konzervatoři propadla jazzu a swingu a stala se tak součástí Big Bandu a vokálního Sexteta,nad kterým následně “držel uměleckou stráž” Peter Lipa.Z této doby pochází její první rozhlasové nahrávky a vystoupení po celé Evropě.

Již během studií si vyzkoušela drobnou roli v operetě KRÁSNÁ HELENA na NS v Bratislavě, kam si ji pak vybral režisér Josef Bednárik do jedné z hlavních rolí Slečny Lienky v muzikálu GRANDHOTEL. Během studií na JAMU v Brně již pravidelně spolupracovala s DBM Brno(Sny nocí svatojánských, Bastard), a také s ND v Brně (SUGAR, PLES V HOTELU SAVOY, SWEET CHARITY).

Následně spolupracovala s mnoha Big Bandy jako sólová zpěvačka-Orchestr Václava Hybše, Big Band Felixe Slováčka, Boom Band, Gustav Brom Big Band, All Stars Band Brno:)

Hrála hlavní role ve dvacítce muzikálů,z nichž nejznámější jsou:

 

Kabaret (Sally) DJKT Plzeň , Cena Thálie 2004

Cats (Demetra), Millenium Praha

Kristián (Adina Mandlová/Zuzanka), ND Brno, Cena Thálie 2002 s přihlédnutím k roli v Chicagu

Chicago (Velma Kelly), HDK Praha, (Cena Thálie)

Dracula (Nymfa), Kongresové centrum Praha

Pomáda (Rizzo, Marty), Divadlo Pyramida Praha

Sugar, aneb Někdo to rád horké (Sugar), ND Brno

Hello Dolly (Dolly), Severočeské divadlo opery a baletu Ůstí nad Labem

Hair (Dionne), Divadlo Pyramida Praha

Pokrevní Bratři (paní Johnstonová), Divadlo Blaník Praha

Anděl s ďáblem v těle(slečna Oruka), HDK Praha

Sweet Charity(Charity), ND Brno

Prodavači snů (Christine Colgate), DJKT Plzeň

Grandhotel (slečna Lienka), NS Bratislava

Mamma Mia!(Donna), Kongresové centrum Praha

Addams Family (Morticia), HDK Praha

Ne/Normální (Diana), Divadlo na Prádle Praha

Dobře placená procházka (teta z Liverpoolu), DJKT Plzeň

Miluji Tě,ale…(WOMAN 2.), nyní Divadlo Palace,) premiéra 2003 Divadlo Blaník)-hraje se doteď!:)-za tuto roli byla v širší nominaci za muzikál vrámci Cen Thálie.

 

Momentálně v Divadle Palace v Praze účinkuje v broadwayské hudební komedii MILUJI TĚ,ALE…,v činoherní komedii MANŽELSKÝ POKER s Jiřím Langmajerem. Nejnovější je komedie s písněmi VZPOURA NEVĚST.

Dalšími rolemi je postava placené společnice v úspěšné komedii DVA NAHATÝ CHLAPI(Sebastien Thiéry) a hlavní role  Laurence ve francouzské  komedii 8 EURO NA HODINU(Sebastien Thiéry), obě nastudovány a provozovány po celé ČR pro společnost JT PROMOTION.

Nejnovější postavou je hlavní role LILI v komedii PŮJDEŠ MI ZA SVĚDKA? pro společnost VIP ART COMPANY.

Moderovala Top Star na FTV Prima, kde také natočila seriál Ohnivý Kuře a Modrý Kód. Zúčastnila se natáčení Pevnosti Boyard:) Pro stejnou televizi natočila seriál SESTŘIČKY MODRÝ KÓD.(Ivana Kinská)

Jako Naďa Šulcová natočila pokračování seriálu Nemocnice na kraji města po 20 letech (ČT), můžete jí znát jako dr.Gitu Petrovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (TV NOVA-2x Cena TýTý), nebo ze seriálu Gympl(Majka Šmídová). Moderovala TýTý, Zlatou Mříž.

V České televizi soutěžila ve STARDANCE (2019), pravidelně vystupovala v pořadu JSOU HVĚZDY,KTERÉ NEHASNOU, vystupovala v Silvestrovských pořadech(např.s Jiřím Kornem-Money,Money),rovněž v pořadu ŠANCE…

Získala dvě ceny Thálie za muzikál (2002,2004), je nositelkou ceny TýTý za nejoblíbenější herečku(2005,2006) a držitelkou ceny ANNO 2006.

Natočila 3 solová alba-za CD Dárek Vánoční získala Zlatou desku.

Napsala české texty k písním od amerického skladatele Michaela Jaye(cena Grammy za cd Celine Dion), které vyšly na jeho české desce CO LÁSKA SI ŽÁDÁ. (společný projekt českých zpěvaček,hostem byla i Věra Špinarová).

Aranžovala a nahrála sbory pro sólové CD Liz Mitchell (Boney M).

Od roku 2021/2022 učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka hlavní obor muzikál.

Vystupuje s Big Bandem Václava Marka(aktuálně vánoční šňůra koncertů po celé ČR-listopad/prosinec 2022)

Moderuje společenské akce, plesy, konference, vystupuje s vlastním pěveckým repertoárem, je zvána do talk show a soutěžních pořadů napříč všemi TV.

Mgr. Daniela Šinkorová

 

vrbicka300.jpg

Simona Vrbická, DiS.

Simona Vrbická se narodila 29.9.1965 v Praze. V letech 1980 - 1986 studovala na Státní konzervatoři v Praze. Již během studií hrála v Divadle na zábradlí. Po absolutoriu (1986) nastoupila do angažmá v Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo Pod Palmovkou), kde působí dodnes. Ztvárnila zde mnoho divadelních rolí (Candy/Sandra v Přeletu nad kukaččím hnízdem, Edna ve Výstřelech na Brodwayi, Peggy v muzikálu Sliby chyby). Kromě divadla se věnuje i televizní formě (POSLEDNÍ VLAK, LIDUMIL, TŘI PRINCEZNY TANEČNICE, O POPELÁKOVI, HŘÍCHY PRO PÁTERA KNOXE, KRIMINÁLKA ANDĚL). Za roli Květy ve filmu POSLEDNÍ VLAK získala v roce 1984 ocenění "Malé zlaté slunce za nejlepší dívčí herecký výkon" na XIX. FFM Trutnov. V roce 1996 se provdala za svého dlouholetého partnera, herce Václava Koptu, s nímž má dvě dcery, Františku a Janu.

sommerova300.jpg

Ing. Monika Sommerová.

Studovala na pražském Gymnáziu Evropská s rozšířenou výukou estetických předmětů. Po úspěšném absolvování této školy navázala studiem operního zpěvu na Pražské konzervatoři a studiem na České zemědělské univerzitě v Praze na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, kde získala v roce 2015 titul Ing. První kontakt se zpíváním měla již v roce 1991, kdy začala chodit do dětského sboru Bambini di Praga, odkud v roce 1998 odešla, aby mohla až do roku 2005 navštěvovat sbor pod názvem Radost Praha. Další hlasové školení získala v podobě kurzů u italského operního zpěváka Antonia Carangela. V lednu 2012 absolvovala pěvecké kurzy pod vedením Magdaleny Blahušiakové a J. Hartfiela v Karlových Varech. Zde také získala zkušenosti s orchestrem pod vedením Františka Drse. Absolvovala také několikrát kurzy u Dagmar Peckové (2012, 2013). V roce 2012 absolvovala v Itálii Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu u prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari, kde nastudovala roli Zerliny. V roce 2003 získala 1. cenu v krajském kole Karlovarského skřivánka a 2. cenu v celostátním kole Karlovarského skřivánka. V roce 2009 získala 2. místo na pěvecké soutěži Pražský pěvec. V roce 2010 reprezentovala Pražskou konzervatoř na soutěžní přehlídce konzervatoří ČR v Pardubicích. V roce 2012 získala 3. místo na mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, 3. místo na mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec, 2. místo Olomouc 2012 a finálovou účast na mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

nachtigalova300.jpg

Renée Nachtigallová, DiS.

1976 - Absolventka Státní konzervatoře v oboru sólový zpěv a pedagogika 
Během studia hlasatelka československé televize, spolupráce s Vokálním souborem Lubomíra Pánka 
1981- 1993 – sólistka opery Národního divadla v Praze 
koncertní spolupráce s dirigenty J. Bělohlávkem, L. Peškem, P. Altrichterem, J. Štychem, M. Válkem a dalšími 
hostování v operách - Brno, Liberec, České Budějovice, Bratislava 
Zahraničí - Japonsko, Německo, Rakousko, Belgie, Dánsko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, USA 
Nahrávky: Český rozhlas, Panton, OHDP (W. A. Mozart, A. Dvořák, G. Verdi, G. Puccini, A. Ponchielli, P. I. Čajkovský, B. Britten, A. Schönberg, J. Křička, J. I. Linek, E. Vannini, A. Ariosti 
1991 – Originální hudební divadlo Praha (založila s Tomášem Hášou, od r. 2000 vede divadlo sama) - představení Noc s Mozartem, pod záštitou UNESCO Kouzelný Dvořák, Don Giovanni 1787, Když Strauss, tak Johann, Ohňostroj operních a operetních melodií, Kouzelná flétna Na Vídeňce a další. Kromě českých scén hostovali např. v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku. Kouzelný Dvořák a Don Giovanni 1787 reprezentoval Českou republiku na výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. 
2005 – první „opera v Šárce“ Prodaná nevěsta (s Janou Divišovou uvádí od r. 2005 v místě původního přírodního divadla české opery. Pravidelně první víkend v září, ve spolupráci s ND Praha, vstupné zdarma, účast publika - vždy několik tisíc) 
2006 – 1. ročník festivalu Ad honorem Mozart (celkem 9 ročníků mezinárodního festivalu s pěveckou soutěží a mistrovskými kurzy - finále soutěže s orchestrem probíhalo ve Stavovském divadle) 
2009 – pedagogická činnost - ZUŠ V. Talicha v Berouně 
Finálové umístění žáků v soutěžích včetně prvních cen - Česko zpívá, San Remo Junior 2017, Písňová soutěž Bohuslava Martinů, Allegro, Slavíci ve školní lavici, Duškova soutěž, Soutěž Základních uměleckých škol ČR, Dětský slavík, Brdský kos a další.

ZZD_2681b.jpg

Jana Vaculíková

Herečka, zpěvačka, ale také skladatelka, tanečnice, malířka a pedagožka Jana Vaculíková pochází ze Bzence na Jižní Moravě, kam se dodnes ráda vrací. Svůj domov však našla ve vesnici nedaleko Prahy.

Studovala na Gymnáziu v Kyjově a dále absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění a Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně – obor výtvarná výchova a bohemistika.

Jako malá dělala sportovní gymnastiku a skoky na trampolíně. I dnes se ráda pohybuje, což mnohokrát zúročila při svém povolání. Pohybový, herecký i pěvecký talent v plné míře zdědily i její dvě dcery.

Svoji profesionální kariéru začala v Brně, kde několik let hostovala v Městském divadle, kde hrála řadu krásných rolí. V Brně se také 5 let věnovala dabingu, tancovala v různých tanečních seskupeních a zpívala ve folkových a folk-rockových skupinách (Ořešák, Přechodný rok a v country-rockové skupině KLASIC BOURBON SEXTET).

V Praze pak zpívala s pop-rockovou skupinou Mr.Waldez a dlouhodobě se věnovala tanci. Na Státní konzervatoři v Praze 4 roky vyučovala na hudebně-divadelním oddělení obor interpretace zpěvu. 4 roky vyučovala zpěv také na ZUŠ v Řevnicích. Aktuálně vyučuje zpěv soukromě a také při online kurzech. Nově také vyučuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

V letech 2001-2012 byla v angažmá divadla Kalich v Praze. Převážně však hraje a zpívá ve volných muzikálových produkcích. Mohli jste ji vidět a slyšet v Brně, Bratislavě a v Praze v muzikálech Dracula, Hamlet, Krysař, Pomáda, Romeo a Julie, Jack Rozparovač, Tajemství, Touha, West Side Story, Babylon, Bílý Dalmatin, Svět plný andělů, Sny nocí svatojánských, Brouci, Zvoník, a jiné. Také moderuje, točí filmy a spolupracuje s Českou televizí, televizí Nova, Prima, Barrandov, filmem i reklamou. Do povědomí diváků se dostala díky jedné z hlavních rolí v úspěšném hudebním filmu KVASKA. Díky této roli ji na ulicích poznávají lidé dodnes. Učinkovala i v seriálech Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Modrý kód, Eden, Doktoři z počátků, Temný kraj nebo Ochránce.

D.K.jpg

Drahomíra Kočová

Vyrůstala jsem v Hradci Králové, kde jsem se odmalička zapojovala do uměleckých akcí. V deseti letech jsem hrála Helgu ve hře Peer Gynt v tamějším divadle – tehdy v Divadle Vítězného února, chodila do rozhlasového kroužku, baletu, gymnastiky, zpívala ve sborech i s kapelou.

V patnácti letech jsem začala studovat Gymnázium J.K Tyla na humanitní větvi ve třídě s rozšířeným zaměřením na cizí jazyky. Přitom jsem se stále věnovala umělecké činnosti, hrála v několika hrách v profesionálním divadle, uváděla pořady, tancovala.

Po složení maturity v roce 1974 jsem nastoupila do divadla Vítězného února (dnes Klicperovo divadlo) jako elévka a po roce jsem byla přijatá na JAMU v Brně.

V letech 1975 – 1979 jsem vystudovala JAMU obor činoherní herectví a muzikál.

Během studia jsem začala točit v rozhlase a v televizi, hrála jako host v Mahenově divadle Státního divadla Brno (dnes Národní divadlo Brno) Haničku v Lucerně a Virgínii ve hře Život Galileův.

V roce 1979 jsem absolvovala JAMU rolí Dorotky ve Strakonickém dudákovi v režii Zdeňka Kaloče a nastoupila do Státního divadla Brno. (Suzanne – Miláček, Kněžna Mstislavská – Car Fjodor, Káča – Hrátky s čertem, Princezna – Dlouhý, Široký, Bystrozraký atd.)

Po čtyřech letech jsem odešla do angažmá do Divadla bratří Mrštíků v Brně, kde jsem hrála do roku 1991. (Vivi – Cokoli chcete, Paní Bovaryová – Paní Bovaryová, Smrt – Na pravici boha otce atd.)

V roce 1991 jsem přešla na volnou nohu a věnovala se převážně dabingu. (Pamela – Dallas, Stephanie – Pobřežní hlídka, Mary Poppins – Mary Poppins atd.)

Postupně jsem kromě dabování začala i překládat filmy z angličtiny a francouzštiny a dělat úpravy filmů a režii.

.Od roku 1991 do roku 2005 jsem také šéfovala svému zájezdovému divadlu Drkoč.

V roce 2007 jsem se definitivně přesunula do Prahy, kde ve své umělecké činnosti pokračuji dodnes.

Na Mezinárodní konzervatoři učím od roku 2017. Vyučuji jevištní mluvu, práci s textem, přípravu seminární práce a tvořivou dramatiku.

Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j

MgA. Martin Sochor Ph.D.

Studium:

1991 - 1994 - Ecole Internationale de Mimodrame de Paris de Marcel Marceau, Paříž, FR

2001 - 2003 - magisterský studijní program na Hudební fakultě AMU Praha, AMU, Praha

2005 - 2009 - doktorské studium Hudební fakulta AMU Praha, obhajoba disertační práce Výchova k herectví a

mimickému divadlu, AMU, Praha

Jako herec vystupuje v agenturních představení a ve svých sólových projektech v divadlech v Praze i na zájezdových představeních po České republice.

 

Deset let byl pedagogem Hudební a taneční fakulty AMU na katedře Pantomimy, kde vyučoval hlavní odborný předmět Tělesný mimus a imaginární pantomima.

Vedl semináře mimického divadla ve Francii, Švýcarsku, Alžírsku, Německu, Japonsku a Norsku.

 

V současné době účinkuje v divadelních představeních Divadélka Radka Brzobohatého :

Marc Camoletti: Přísně tajné, aneb za vším hledej ženu (Secretissimo), režie Hana Gregorová

Marc Camoletti: Stará láska nerezaví (Duos sur canapé), režie Hana Gregorová

Donald Churchill, Peter Yeldham: Úžasná slečna Flintová, režie Hana Gregorová

V muzikálu:

Jan a Alena Pixovi: Královna Kapeska, režie Juraj Čiernik

V agenturních představeních:

Jakub Maceček: Frida Kahlo - Kabaret života , režie Jakub Maceček

Jean Barbier: Tebe bych tatínku v Paříži nečekala, režie Jan Novák

Jiří Ornest, Jan Rybář, Šimon Ornest: Nefňuka , podle knihy Jesus Betz Fred Bernard, Francoise Roca, režie Jakub Maceček

T. Nálepková: Milovat k smrti – kabaret o Edith Piaf, režie Jakub Maceček

A ve svých sólových projektech pro dětské a rodiné publikum:

Sochor: Putování s pantomimou, tentokrát o Davidu a Goliášovi, hraje a režie Martin Sochor

Jakub Maceček: Trosečník Robinson , volně na téma Daniel Defoe Robinson Crusoe

 

Po návratu z Francie byl v angažmá ve Východočeském divadle Pardubice, jako herec činohry (1994-1996)

V Praze účinkoval v muzikálech:

1998-2000 Evita, režie Petr Novotný

2001 Brouci - evangelium podle Beatles

2001 Romeo a Julie, režie Petr Novotný

2006 T.McNally,D.Yazbek: Donaha!, režie Roman Štolpa, Východočeské divadlo Pardubice

2010 - 2018 J.Herman, M.Stewart: Hellou, Dolly!, režie Ondřej Sokol, studio Dva

adamcik.JPG

Na klavír začal hrát ve čtyřech letech. Dosáhl mnohých koncertních a soutěžních úspěchů, jak v rámci ČR, tak i mezinárodně. Absolvoval českobudějovickou Konzervatoř v oboru hra na klavír u Mgr. Dinary Suleymanové. Dále se vzdělával v oboru Hudební skladba na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linzi. V současnosti studuje pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v oboru angličtina a hudební výchova. 

Od června 2019 je ředitelem a producentem nového Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Zde zastává též pozici hudebního skladatele a dirigenta. V současné době připravuje HDZ:M novou inscenaci úspěšného muzikálu Cyrano (premiéra: září 2021).

Od roku 2013 se aktivně věnuje muzikálové hudební kompozici, na svém kontě má nyní již tři uvedené tituly - Úděl osudu (2014), Cyrano (2016) a Zaslaná pošta (2019). Za svou skladatelskou činnost získal několik ocenění.


V roce 2018 se začal věnovat dirigování, nejdříve jako dirigent divadelního orchestru svého muzikálu Zaslaná pošta, od podzimu téhož roku též jako dirigent smyčcového orchestru ZUŠ Zavadilka, s nímž v listopadu 2019 absolvoval dvoutýdenní koncertní turné po Spojených státech amerických. Od prosince 2019 účinkuje jako 3. dirigent v představeních muzikálu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall. Od února 2020 působí jako externí dirigent a asistent dirigenta v Jihočeském divadle, v současnosti v inscenacích Smetanovy opery Tajemství, Čajkovského opery Jevgenij Oněgin a Nedbalovy operety Polská krev. Externě spolupracuje též s Městským divadlem Kladno, kde v současnosti vystupuje v muzikálu Miluju Tě, ale….

_JTA8293_001_web.jpg

Mgr. Lada Jelínková

brachtlova300.jpg

Kristina Brachtlová, DiS.

Absolutorium – r. 2006 Konzervatoř J.Ježka u prof. Iriny Kondratěnko

 

Praxe:

od r.2003-2011 člen orchestru HDK

2005-2008 korepetitor HDK

od r. 2004 člen orchestru Goja Music Hall (s pauzou r.2016- 17)

od r. 2012 korepetitor Goja Music Hall

externí spolupráce: Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Prádle, Divadlo Na Maninách, Divadlo Na Kladně

od r. 2008 korepetitor TKP

od r. 2011 korepetitor Muzikálového oddělení MKP

+ koncertní činnost

 

Tituly:

HDK: Jekyll a Hyde

Producenti

Limonádový Joe

Chicago

Noc na Karlštejně

Zpívání v dešti

          

 

GOJA MUSIC HALL: Bídníci (r.2003)

Miss Saigon

Fantom opery

Wicked – Čarodějka

                                      

EXTERNÍ ČINNOST:

Divadlo Na Fidlovačce: Někdo to rád horké

Ženy na pokraji nervového zhroucení

 

Divadlo Na Prádle: Tick tick boom

Nenormální

Divadlo Disk: Kabaret

 

KCP: Mamma Mia

 

Městské divadlo Kladno – Spamalot (r.2020)

Divadlo Na Maninách : Doktor Faust (prem. 2022)

pleskot300.jpg

Michal Pleskot, DiS.

- narozen 16.02.1973 v Praze 
- maturita na gymnáziu v roce 1991 
- po maturitě studium zpěvu a hudebního vzdělání na Konzervatoři Jaroslava Ježka 

- 1995 – 1998 angažmá v divadle Labyrint
- 1998 – 2001 muzikál Evita – div. Spirála ( company ) 
- 2001 – 2003 muzikál Pomáda – div. Pyramida ( role Roger ) 
- 2002 – 2003 muzikál Krysař – div. Kalich

( role Jakub, Ženich ) 
- 2002 – 2004 Richard III.- Divadlo Globe ( šerm ) 
- 2003 – 2005 muzikál Galileo – div. Kalich ( role Cosino II.. ) 
- 2003 – 2005 Macbeth – Národní divadlo – opera ( sbor ) 
- 2003 – 2005 Romeo a Julie –

Národní divadlo – činohra ( šerm ) 
- 2005 – muzikál Tajemství – div. Kalich ( role Jiří ) 
- 2005 – muzikál Dohana! (The Full Monty!), (role Dave )

- div. F. X. Šaldy Liberec 
- 2007 – muzikál Jack Rozparovač – Divadlo Kalich

( role Policista ) 
- 2008 – muzikál Touha – Divadlo Kalich

( role Krečmar, role Oskar ) 
- 2009 – muzikál Johanka z Arku – Divadlo Kalich
( role Farář ) 
- 2009 – muzikál Sugar –

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role Sir Osgood Fielding ) 
- 2010 – muzikál Robin Hood – Divadlo Kalich (mnich Tuck) 
- 2011 – muzikál Osmý světadíl – Divadlo Kalich ( role Otec ) 
- 2011 - muzikál Zpívání v dešti -

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role režisér Roscoe Dexter ) 
- 2012 – muzikál Pomáda – Divadlo Kalich (role Roger) 
- 2013 – muzikál Mauglí – Divadlo Kalich ( role Medvěd Balů, Otec Vlk ) 
- 2013 – muzikál She Loves Me -

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role Zhltán Sipos ) 
- 2014 – muzikál Horečka sobotní noci –

Divadlo Kalich ( role otec ) 
- 2015 – muzikál Atlantida – Divadlo Kalich ( role Milan ) 
- 2016 – muzikál Srdcový král ( All Shook Up ) –

Divadlo Kalich ( role Earl ) 

TV – seriál Gympl, seriál Ulice, Ohnivé Kuře ) 

Od roku 1995 – člen hudební skupiny C&K Vocal 

- 1998 – 1999 Country radio ( moderátor ) 
- 2000 – 2003 Radio Blaník ( moderátor ) 
- 2002 – 2003 Radiožurnál ( moderátor-

DJ pořadu Noční proud) 
- 2003 Frekvence 1, Evropa 2 ( zprávy ) 
- 2003 – 2004 Frekvence 1

( moderátor hudební soutěže „Stop a nebo ještě“) 
- Moderování večerů pro nejvyšší management České spořitelny, a.s. 
- Moderování večerů pro nejvyšší management ČSOB 
- Moderování večerů pro společnost Vodafon 

Spolupráce se sítí Hitrádio a Fajn rádio na projektu vzdělávání moderátorů v oboru hlasové a mluvní výchovy. 

Produkce hudebních projektů, koncertů a divadelních představení 
Např. : Zajišťování koncertů skupiny C&K Vocal 
Dětské divadelní studio Prahy 5 ve Švandově divadle 
Produkce „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“- tour 2005
Produkce „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

– vězeňské tour 2008 
Československo 2008, tour Daniel Landa 
Produkce a marketing Divadlo Kalich –

od roku 2007 po současnost

Divadelní scény

Činoherní klub (Angažmá od r. 2001 dosud)

Dejvické divadlo j.h. (od r. 2012 dosud)

Divadlo na Fidlovačce j.h. (od r. 2019)

Divadlo pod Palmovkou j.h. (od r. 2018 dosud)

Národní divadlo j.h. (2009 – 2012)

Divadlo F.X. Šaldy (1998 – 2001)

Další praxe

Pedagog herectví, KJJ, ateliér Muzikál ( 2018 – 2022 )

Pedagog herectví, VOŠH v ateliéru doc. Mgr. Aleše Bergmana, PhD ( 2013 – 2022 )

Kromě klasických metod herecké tvorby využívám také bohaté zkušenosti s tancem 5 rytmů a systemickými konstelacemi.

Rozhlas a dabing rozhlasové pořady, filmy, reklamní spoty

Moderování kulturních, společenských a charitativních akcí (od r. 1999 dosud) pro MŠMT, Senát ČR, Fond ohrožených dětí, IKEM, Protocol Service s.r.o., MČ Praha 9 a další spol.

Moderátorka zpravodajského pořadu Čétéčko České televize (2006 – 2008)

Tisková mluvčí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (2010 – 2011)

 

Výběr z herecká filmografie

Film

2018 |Dvě nevěsty a jedna svatba | Režie: Tomáš svoboda

2014 | Intimity | Režie: Ivo Macharáček

1999 | Hanele| tit. role | Režie: Karel Kachyňa

 

Televize

2022 | Devadesátky | Režie: Peter Bebjak| Česká tel

2021 | Božena | Režie: Lenka Wimmerová| Česká tel.

2020 | Zločiny velké Prahy| Režie: J. Brabec | Česká tel.

2019 | Místo zločinu Ostrava|Režie: Jiří Chlumský|Česká tel.

2018 | Dabing street| Režie: Petr Zelenka | Česká tel.

2017 | Mordparta | Režie: Peter Bebjak | TV Prima

2016 | Rapl | Režie: Jan Pachl | Česká tel.

2012 | Vyprávěj | Režie: Martin Dolenský | Česká tel.

2011 | Soukromé pasti | Režie:Tereza Kopáčová | TV Nova

2009 | Dokonalý svět | Režie:Vít Karas | TV Nova

2008 | Trapasy | Režie:Tomáš Krejčí | Česká tel.

2006 | Horákovi | Režie: Biser Arichtev | Česká tel.

2004 | Křesadlo | Režie: Jaroslav Hanuš | Česká tel.

urban.jpg.jpeg

Jan Urban, DiS.

Nejdříve tíhnul k tanci, během studia na průmyslové škole v oboru elektro působil v tanečním souboru Golf (do roku 1993 – Chomutov). Následovaly tři roky v souboru Impuls, to už studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kam se dostal po maturitě. Tu dokončil v roce 1998. Zahrál si například ve filmu Rebelové (2001) či v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Modrý kód, nebo Ohnivý kuře.

 

 

Výběr z muzikálů:

 

Dracula ( role mnich)

Taneční seskupení „Děti swingu“ ( choreogr. Helena Brousková)

Pomáda ( role Danny, Teen Angel, Johny Cassino)

West Side Story (role Leďák a Arab, Bernardo)

Noc na Karlštejně (role trubadúr)

Pokrevní bratři (jedna z hlavních rolí - Eddie)

Jekyll a Hyde (role Spider a Stride)

Producenti (jedna z hlavních rolí - Leo Bloom

Limonádový Joe (role Banjo Kid)

Čardášová princezna (role Bonni)

Carmen (role vyvolávač)

Les Misérables (Thénardier)

Aida (Mereb)

Mamzele Nitouche (Celestén)

Casanova (Casanova)

Fantom opery (Ředitel)

Sestra v akci (TJ)

Blbec k večeři (Cheval)

Belušová Borková - foto.jpg

MgA. Jana Belušová Borková

Jana Belušová Borková ukončila v roce 2011 studium operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Její pěvecké zkušenosti zahrnují sólovou operní, operetní i muzikálovou činnost v České republice i v zahraničí (Japonsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Itálie). V roce 2011 se uvedla recitálem na prestižním operním festivalu „Sferisterio“ v italské Macerate, kde se stala pravidelným hostem festivalu.

Již během studií vystoupila v roli kněžky Moreny v opeře Svatopluk E. Suchoně ve Slovenském Národním divadle v Bratislavě a ztvárnila postavu Alice Ford (Falstaff – G.Verdi) v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě. Od roku 2011 účinkovala převážně v rolích mladodramatického operetního charakteru jako Helena v operetě Oscara Nedbala Polská krev, dále Sylva Varescu (opereta Čardášová princezna v režii Lumíra Olšovského v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě), hraběnka Anna Elisa v operetě F. Lehára – Paganini a Bessie v operetě Uličnice (Slezské divadlo v Opavě). V roce 2014 a 2015 absolvovala operní představení po Německu a Švýcarsku v inscenaci Mozartovi Kouzelné flétny v roli První dámy. Jako stěžejní bod kariéry považuje rok 2016, kdy vystoupila jako Violetta Valéry (G. Verdi – La Traviata) na prestižním hudebním festivalu v Japonsku Folle Journée de Kanazawa, kde taktéž absolvovala mnoho operních koncertů.

Od roku 2015 ztvárňuje roli Carlotty Giudicelli v muzikálu Fantom opery v GoJa Music Hall v Praze.

Vedle pěveckých a pedagogických aktivit je středem jejího zájmu organizování koncertních akcí, dramaturgie hudebních akcí a vytváření koncertních příležitostí pro mladé interprety.

slezakova.jpg

MgA. Zuzana Slezáková

Zuzana se od pěti let závodně věnovala moderní gymnastice. Získala řadu vynikajících umístění v rámci soutěží u nás i v zahraničí.

Celé dětství žila pohybem a hlavně tancem. Je nositelkou mezinárodní třídy v latinsko – amerických tancích a v tomto oboru také několikrát reprezentovala ČR na mezinárodních soutěžích.

Od patnácti let se současně věnovala také modernímu a jazzovému tanci.

Po maturitě na gymnáziu a ročním studiu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU.

Vedoucím ateliéru byl Radek Balaš, zpěv studovala u prof.Marie Steinerové. Herectví  u Ladislava Lakomého.

Po absolutoriu přijala angažmá v Olomouci jako sólistka místní opery. Po dvou letech odtud odchází do Prahy, kde vystupuje v řadě rolí na pražských muzikálových scénách a v Hudebním divadle Karlín.

Od roku 1998 také hostuje v Brně v Národním divadle.

V červenci 2000 absolvovala měsíční turné po Japonsku s Hudebním divadlem Karlín jako představitelka titulní role Elisy Doolittlové v muzikálu My Fair Lady.

Od roku 1998 studovala obor choreografie na pražské HAMU.

Je autorkou choreografie muzikálu Hamlet Janka Ledeckého.Vytvořila 2 choreografie k představením Černého divadla ACT (2004) Faust a Faustova dobrodružství.

Za hlavní roli Velmy Kellyové v muzikálu Chicago který nastudovala v divadle J.K.Tyla v Plzni  byla oceněna hereckou asociací a odnesla si za kategorii muzikál,opereta a jiný hudebně dramatický žánr cenu Thálie 2008.

V posledních letech Zuzana vystupovala například v muzikálu Osmý světadíl v divadle Kalich nebo hostoval v plzeňském divadle J. K. Tyla v muzikálu Polibek pavoučí ženy a Hello, Dolly! Obojí hlavní role. V divadle J. K. Tyla vytvořila i choreografie pro muzikály Producenti, Divotvorný hrnec a Hello, Dolly!

dolinova300.jpg

Michaela Dolinová, DiS.

Absolvovala Pražskou státní konzervatoř.

Angažmá v Kladenském divadle, v Divadle Semafor, v Hudebním divadle Karlín. Hrála v TV seriálech, 20 let moderovala v TV Nova, Public, Barrandov, Prima.

Od r. 2004 je na volné noze. Hostuje v mnoha divadlech. Má vlastní uměleckou agenturu. Učení na Mezinárodní konzervatoři se věnuje 8 let. Vyučuje herectví na odd. Pop a odd. Rock-opera.

Studentům se věnuje od 1 -2 ročníku až po ročník maturitní. Věnuje se etudám, improvizaci a hereckým textům, povídkám, monologům, dialogům. Pracuje i se základy moderování. Dbá na to, aby studenti vždy zvládli text nejen zpaměti, ale i významově. Protože jen tak se dá stavět do výšky. Pravidelně se podílí na maturitních představeních, zejména odd.Rock-opery.

Jejím mottem je „ Vždy vědět , proč stojím v danou chvíli na pódiu a zpívám danou píseň. Když to budete vědět vy, poznají to i posluchači“.

  • Black Facebook Icon
bottom of page