ODDĚLENÍ MUZIKÁLU

Vedoucí oddělení : Světlana Nálepková, DiS.

" " K úspěchu je třeba talent, píle, štěstí a vzdělání. To poslední Vám umíme dát to nejlepší, v tom ostatním Vám budeme držet palce " 

7779c5a1f5_92897239_o2.jpg
sypal300.jpg
zak300.jpg
brachtlova300.jpg
soukupova300.jpg
pleskot300.jpg
Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j
vrbicka300.jpg
nachtigalova300.jpg
IMG_3032.JPG
sommerova300.jpg
olsrova300.jpg
bartunek300.jpg
kocova300.jpg
adamcik.JPG
fiala300.jpg

ODDĚLENÍ MUZIKÁLU

 

Motto oddělení : 
" K úspěchu je třeba talent, píle, štěstí a vzdělání. To poslední Vám umíme dát to nejlepší, v tom ostatním Vám budeme držet palce " 

 

O oddělení : 

Oddělení konzervatoře zaměřené na muzikál je v naší zemi poměrně nová záležitost. Kromě Mezinárodní konzervatoře v Praze je podobné oddělení pouze na Ježkově konzervatoři. Naše oddělení si zakládá především na profesionalitě všech svých pedagogů. Pedagogové jsou vybíráni z řad zkušených činných umělců a hudebních profesionálů zvučných jmen tak ,aby byli schopni nejen předat teoretické znalosti a dovednosti studentům, ale především aby byli schopni je vést k výkonu budoucího povolání. Zároveň je vlastní uměleckou činností motivují k píli a k poctivé práci. Naše oddělení také klade velký důraz na realizaci koncertů a muzikálových inscenací, protože právě koncerty a divadelní představení jsou pro studenty tou nejlepší cestou ,jak si ověřit teoretické znalosti a dovednosti získané během studia. Z tohoto pohledu je oddělení Muzikálu jednoznačnou špičkou v naší republice.. Největšími inscenacemi oddělení Muzikálu a zároveň největším úspěchem je jednoznačně realizace muzikálu "Kocourek Modroočko" autora Marka Eben a inscenace “Sugar aneb Někdo to rád horké“ v režii Lumíra Olšovského a choreografii M.Gogy. Naše oddělení úspěšně zrealizovalo několik tematických koncertů - Vánoční koncert, Novoroční koncert, koncert ke svatému Valentinovi na téma láska atd. Na oddělení Muzikálu máme řadu velmi úspěšných studentů jak z pohledu uplatnění v praxi na prknech profesionálních divadel, tak při udělování divadelních a hudebních cen. Za všechny jmenujme například: B.Veselý – laureát studentské ceny Thálie, účinkuje v divadle Semafor a nově v kabaretu U Nováků L. Ivanovová a A. Horská – účinkují v kabaretu U Nováků L. Ondruš – účinkuje v Divadle Plzeň L. Vilt - muzikály Lukrecia Borgia, Qvasimodo a především celosvětové turné s megahvězdou Byonsé, rovněž angažmá v Divadle Plzeň A. Horská - angažmá v Divadle Na Provázku V. Bošijaková – účinkuje v divadle Kalich – Pomáda, Katz v Kalichu i v divadle v Brně, účinkuje v připravovaném muzikálu o Evě Olmerové P.Rainová - účinkuje v Hudebním Divadle Karlín - Mamzelle Nitouche několik studentů účinkuje ve Vinohradském divadle Doufáme, že se seznam úspěšných angažmá našich studentů rozroste během září, protože se řada z nich zúčastnila červnových konkursů a výsledky zatím neznáme. Projekty pro následující školní rok jsou zatím ve fázi hrubých příprav. Konkrétní plán budeme presentovat začátkem školního roku, až se sejde celý pracovní kolektiv oddělení. 

7779c5a1f5_92897239_o2.jpg

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ, DiS.

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ

Světlana Nálepková se narodila 2. července 1960 v Praze a zde také vystudovala hudebně dramatickou konzervatoř. V letech 1980-89 hostovala v divadle Ypsilon, dále roku 1993 pak po čtyři sezony v hudebním divadlo v Karlíně. Mimo jiné také v letech 1979 - 1989 v pantomimické skupině M. Nesvadby MIMTRIO.

Mezi řadu jejích nejúspěšnějších samostatných projektů patří „Sněhurka na trampolíně (1986)“, „Tenhleten Manhattan a jiné vedlejší příznaky (1990)“, „Marlene - písně Marlene Dietrichové zpívá S. Nálepková (1995)“, „Láska je fata morgána (1997)“.

Mezi nejvýznamnější divadelní role Světlany Nálepkové patří Josefina z muzikálu „Má férová Josefina“ a Vivian z hudební revue „Zasněžená romance“. Mohli jsme ji spatřit v televizních inscenacích „Nebožtík si nepřál květy“, „Skláři“ či v pohádkách Princezna na klíček nebo „Pindruše“.

Mezi zábavné pořady, v nichž účinkovala, patří „Možná přijde i kouzelník“, „Sněhurka, aneb Buzarem do problému“ a „Marlene“. Pro děti připravila představení „Šmidli pidli aneb jak se hraje na divadlo“. Jako zpěvačka se zamiloval do písniček 20. - 40. let.

Na CD vydala tituly „Marlene“, „Láska je fata morgána“, „Jsem dívka v rytmu zrozená“, „Nelituj - Světlana Nálepková zpívá nejkrásnější písně Edith Piaf“ a „Láska se vrací“.

Ve filmu vytvořila Světlana Nálepková role v „Lásce z pasáže“, „Posledním mejdanu“ a „Havárii“. Její poslední filmovou rolí je sekretářka Mirka ve filmu „Pánská jízda“.  Světlana také účinkovala v úspěšném seriálu „První krok“.

V současné době ji můžeme vidět v muzikálech Milovat k smrti – komorní muzikál o legendě francouzského šansonu E. Piaf, a Frida Kahló – kabaret života o slavné mexické malířce a aktivistce Frídě Kahló, nebo v komorním recitálu Dobrý ročník. Nedávno se také Světlana vrátila na prkna Karlínského divadla v roli matky představené v muzikálu Sestra v akci.

Světlana účinkuje nejen v pražských divadlech, ale hraje svá představení
po celé České Republice.

vrbicka300.jpg

Simona Vrbická, DiS.

sypal300.jpg

Mgr. Jaroslav Sypal

Jaroslav Sypal (*1958) se ve filmu prosadil v poměrně pozdním věku, na počátku 90. let. Díky své malé postavě a nezaměnitelné mimice byl jeho talent směřován jasně ke komickým rolím. Debutoval rolí ve filmu Pásla kone na betone a seriálu Draculův švagr. Vedlejší roli si zahráli v pohádce Karla Smyczka Lotrando a Zubejda. Jeho první (a nejdelší) spoluprácí s Jaroslavem Soukupem byla komedie Byl jednou jeden polda, pro kterou ho režisér objevil a už se ho nepustil. Díky němu se zapsal do paměti diváků jako nepřejícný a nevraživý poručík Hrubec. Jako tajný agent Hruška v komedii Jak ukrást Dagmaru (2001) téhož režiséra zase plně uplatnil svůj herecký talent. Tato role mu byla psána Soukupem přímo na tělo. "Dagmara" byla zatím jeho posledním počinem.

 

Simona Vrbická se narodila 29.9.1965 v Praze. V letech 1980 - 1986 studovala na Státní konzervatoři v Praze. Již během studií hrála v Divadle na zábradlí. Po absolutoriu (1986) nastoupila do angažmá v Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo Pod Palmovkou), kde působí dodnes. Ztvárnila zde mnoho divadelních rolí (Candy/Sandra v Přeletu nad kukaččím hnízdem, Edna ve Výstřelech na Brodwayi, Peggy v muzikálu Sliby chyby). Kromě divadla se věnuje i televizní formě (POSLEDNÍ VLAK, LIDUMIL, TŘI PRINCEZNY TANEČNICE, O POPELÁKOVI, HŘÍCHY PRO PÁTERA KNOXE, KRIMINÁLKA ANDĚL). Za roli Květy ve filmu POSLEDNÍ VLAK získala v roce 1984 ocenění "Malé zlaté slunce za nejlepší dívčí herecký výkon" na XIX. FFM Trutnov. V roce 1996 se provdala za svého dlouholetého partnera, herce Václava Koptu, s nímž má dvě dcery, Františku a Janu.

sommerova300.jpg

Ing. Monika Sommerová.

Studovala na pražském Gymnáziu Evropská s rozšířenou výukou estetických předmětů. Po úspěšném absolvování této školy navázala studiem operního zpěvu na Pražské konzervatoři a studiem na České zemědělské univerzitě v Praze na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, kde získala v roce 2015 titul Ing. První kontakt se zpíváním měla již v roce 1991, kdy začala chodit do dětského sboru Bambini di Praga, odkud v roce 1998 odešla, aby mohla až do roku 2005 navštěvovat sbor pod názvem Radost Praha. Další hlasové školení získala v podobě kurzů u italského operního zpěváka Antonia Carangela. V lednu 2012 absolvovala pěvecké kurzy pod vedením Magdaleny Blahušiakové a J. Hartfiela v Karlových Varech. Zde také získala zkušenosti s orchestrem pod vedením Františka Drse. Absolvovala také několikrát kurzy u Dagmar Peckové (2012, 2013). V roce 2012 absolvovala v Itálii Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu u prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari, kde nastudovala roli Zerliny. V roce 2003 získala 1. cenu v krajském kole Karlovarského skřivánka a 2. cenu v celostátním kole Karlovarského skřivánka. V roce 2009 získala 2. místo na pěvecké soutěži Pražský pěvec. V roce 2010 reprezentovala Pražskou konzervatoř na soutěžní přehlídce konzervatoří ČR v Pardubicích. V roce 2012 získala 3. místo na mezinárodní Duškově pěvecké soutěži, 3. místo na mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec, 2. místo Olomouc 2012 a finálovou účast na mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

nachtigalova300.jpg

Renée Nachtigallová, DiS.

1976 - Absolventka Státní konzervatoře v oboru sólový zpěv a pedagogika 
Během studia hlasatelka československé televize, spolupráce s Vokálním souborem Lubomíra Pánka 
1981- 1993 – sólistka opery Národního divadla v Praze 
koncertní spolupráce s dirigenty J. Bělohlávkem, L. Peškem, P. Altrichterem, J. Štychem, M. Válkem a dalšími 
hostování v operách - Brno, Liberec, České Budějovice, Bratislava 
Zahraničí - Japonsko, Německo, Rakousko, Belgie, Dánsko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, USA 
Nahrávky: Český rozhlas, Panton, OHDP (W. A. Mozart, A. Dvořák, G. Verdi, G. Puccini, A. Ponchielli, P. I. Čajkovský, B. Britten, A. Schönberg, J. Křička, J. I. Linek, E. Vannini, A. Ariosti 
1991 – Originální hudební divadlo Praha (založila s Tomášem Hášou, od r. 2000 vede divadlo sama) - představení Noc s Mozartem, pod záštitou UNESCO Kouzelný Dvořák, Don Giovanni 1787, Když Strauss, tak Johann, Ohňostroj operních a operetních melodií, Kouzelná flétna Na Vídeňce a další. Kromě českých scén hostovali např. v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku. Kouzelný Dvořák a Don Giovanni 1787 reprezentoval Českou republiku na výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. 
2005 – první „opera v Šárce“ Prodaná nevěsta (s Janou Divišovou uvádí od r. 2005 v místě původního přírodního divadla české opery. Pravidelně první víkend v září, ve spolupráci s ND Praha, vstupné zdarma, účast publika - vždy několik tisíc) 
2006 – 1. ročník festivalu Ad honorem Mozart (celkem 9 ročníků mezinárodního festivalu s pěveckou soutěží a mistrovskými kurzy - finále soutěže s orchestrem probíhalo ve Stavovském divadle) 
2009 – pedagogická činnost - ZUŠ V. Talicha v Berouně 
Finálové umístění žáků v soutěžích včetně prvních cen - Česko zpívá, San Remo Junior 2017, Písňová soutěž Bohuslava Martinů, Allegro, Slavíci ve školní lavici, Duškova soutěž, Soutěž Základních uměleckých škol ČR, Dětský slavík, Brdský kos a další.

D.K.jpg

Drahomíra Kočová

Vyrůstala jsem v Hradci Králové, kde jsem se odmalička zapojovala do uměleckých akcí. V deseti letech jsem hrála Helgu ve hře Peer Gynt v tamějším divadle – tehdy v Divadle Vítězného února, chodila do rozhlasového kroužku, baletu, gymnastiky, zpívala ve sborech i s kapelou.

V patnácti letech jsem začala studovat Gymnázium J.K Tyla na humanitní větvi ve třídě s rozšířeným zaměřením na cizí jazyky. Přitom jsem se stále věnovala umělecké činnosti, hrála v několika hrách v profesionálním divadle, uváděla pořady, tancovala.

Po složení maturity v roce 1974 jsem nastoupila do divadla Vítězného února (dnes Klicperovo divadlo) jako elévka a po roce jsem byla přijatá na JAMU v Brně.

V letech 1975 – 1979 jsem vystudovala JAMU obor činoherní herectví a muzikál.

Během studia jsem začala točit v rozhlase a v televizi, hrála jako host v Mahenově divadle Státního divadla Brno (dnes Národní divadlo Brno) Haničku v Lucerně a Virgínii ve hře Život Galileův.

V roce 1979 jsem absolvovala JAMU rolí Dorotky ve Strakonickém dudákovi v režii Zdeňka Kaloče a nastoupila do Státního divadla Brno. (Suzanne – Miláček, Kněžna Mstislavská – Car Fjodor, Káča – Hrátky s čertem, Princezna – Dlouhý, Široký, Bystrozraký atd.)

Po čtyřech letech jsem odešla do angažmá do Divadla bratří Mrštíků v Brně, kde jsem hrála do roku 1991. (Vivi – Cokoli chcete, Paní Bovaryová – Paní Bovaryová, Smrt – Na pravici boha otce atd.)

V roce 1991 jsem přešla na volnou nohu a věnovala se převážně dabingu. (Pamela – Dallas, Stephanie – Pobřežní hlídka, Mary Poppins – Mary Poppins atd.)

Postupně jsem kromě dabování začala i překládat filmy z angličtiny a francouzštiny a dělat úpravy filmů a režii.

.Od roku 1991 do roku 2005 jsem také šéfovala svému zájezdovému divadlu Drkoč.

V roce 2007 jsem se definitivně přesunula do Prahy, kde ve své umělecké činnosti pokračuji dodnes.

Na Mezinárodní konzervatoři učím od roku 2017. Vyučuji jevištní mluvu, práci s textem, přípravu seminární práce a tvořivou dramatiku.

zak300.jpg

Mgr. Zdeněk Žák

Narodil se v 60. letech minulého století. Po MŠ nastoupil ZDŠ, kterou zdárně absolvoval. V roce 1966 ho bylo možno spatřit v učňovském středisku n.p. PAL Kbely, kde se v roce 1970 vyučil nástrojařem. Při práci vystupoval v ochotnickém souboru Veleobce Baráčníků Praha. ( Rej lásky, Muzikantská liduška ) Nastoupil na lidovou konzervatoř obor herectví u profesorů Jordánové, Joskové a Vyskočila. Po dvou letech studia byl v roce 1972 přijat bez maturity na Divadelní akademii múzických umění v Praze. Profesoři: Vejražka, Vicena, Felix le Breux, Fabiánová, Kosek. Absolvoval ve hrách: Rytíř hořící paličky, Magelona, Namlouvání a ženění, Zadáno pro G. B. Shawa. Angažmá: Divadlo Petra Bezruče Ostrava ( Equs, Nová utrpení mladého Werthera, Jak se Vám líbí, Jako bychom se ani neznali) Státní divadlo Zdenka Nejedlého (Moravsko-Slezké národní v Ostravě) : Živnost paní Warenové, Rváč, Jan Hus, Dalskabáty hříšná ves atd. Realistické divadlo Zdenka Nejedlého Praha (Švandovo divadlo): Komedye o dvoj kupcoj židoj šilokoj, Ondína, Merlin aneb pustá zem, Čáry na dlani atd. Divadlo pod Palmovkou: Fanfán Tulipán Klobouk plný deště, Tramvaj do stanice touha, O králi Davidovi atd. Divadlo komedie: Miláček, Troilus a Kresida, 14. hrabě Guerny, Jakub a jeho pán atd. Divadlo ABC: Obraz, Ten co sežral medvěda, D´artagnan, Past na myši atd. Divadlo bez zábradlí: Kdes byl(a) dnes v noci, Každý rok ve stejnou dobu, Další roky ve stejnou dobu, Art plus dalších asi deset her a kde působí dodnes. Má několik dětí, natočil několik TV inscenací a pořadů, filmů, ale to si najdi na internetu. Bydlí na vesnici a zatím je zdravý

brachtlova300.jpg

Kristina Brachtlová, DiS.

 CV v přípravě

soukupova300.jpg

MgA. Lada Soukupová

 

Lada Soukupová se narodila v Krnově. Hudbě se začala věnovat již v raném věku v tamní Základní umělecké škole, nejprve u klavíru, pak se přidal i hudebně dramatický obor. V roce 1999 byla přijata ke studiu na Ostravské univerzitě na hudební fakultě, která v té době nesla název Institut pro Umělecká Studia. V roce 2003 ukončila studium sólového zpěvu ve třídě Doc. Drahomíry Míčkové. Při studiu externě spolupracovala s operním souborem Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. V listopadu roku 2004 získala angažmá v Hudebním divadle v Karlíně v Praze, kde dodnes stále účinkuje, i když od října roku 2008 již jen jako externí spolupracovník. Jako člen company nastudovala muzikály – Noc na Karlštejně, Zpívání v dešti, Jekyll a Hyde, Producenti, Limonádový Joe, Carmen a Jesus Christ Superstar a operety –Netopýr a Čardášová princezna, Bonnie a Clyde. od 2014 účinkuje v muzikálu Mamma Mia a Ať žijí duchové Její hudební činnost je žánrově velmi různorodá. Vystudovala sice klasický zpěv, který uplatňuje především ve svém rodném městě ve spolupráci s Hudebním sdružením Krnov, nicméně plně se věnuje žánrům odlišným. v letech 2006 - 2010 zpívala s pražskou folkovou kapelou Springtime  v současnosti se kromě muzikálů věnuje vlastním projektům: 
Duo2 - společně s klavíristkou Kateřinou Konopovou 
Piňa Co.&Lada - jazzový kvartet 

Zpívala také v rockových projektech Filipa Benešovského The Wall a Dark Side of the Moon skupiny Pink Floyd. Neopomenutelná je i její dlouholetá spolupráce s Dechovýn orchestrem mladých v Krnově. Bývá oslovována jako studiová vokalistka. Několik let se věnuje také pedagogické činnosti, od 2015 na muzikálovém oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha, zpěv vyučuje i soukromě.

olsrova300.jpg

MgA. Martha Olšrová

 

Vystudovala muzikálové herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Své vzdělání dále rozšířila na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor Teorie a dějiny dramatických umění a na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze, v oborech Hlasová výchova a Taneční pedagogika. Dvanáct let je členkou Prozatimně osvobozeného divadla Fr. Ringo Čecha. Hrála v divadlech v Brně, Příbrami, Olomouci, Boloni a Praze. Je uměleckou vedoucí souboru Přímá Oklika, který se specializuje na rodinné muzikály, Kabaret, Commedii dell'arte, film a to vše převážně na autorské bázi. Na svém kontě má i několik televizních rolí, mj. Sanitka II, Český Robinson, 3+1 s Miroslavem Donutilem, Strážce duší, Vratné láhve, Román pro ženy, Chyťte doktora, Četnické humoresky, Roaming ad. V současné době se mj. věnuje autorské tvorbě a filmové režii.

pleskot300.jpg

Michal Pleskot, DiS.

- narozen 16.02.1973 v Praze 
- maturita na gymnáziu v roce 1991 
- po maturitě studium zpěvu a hudebního vzdělání na Konzervatoři Jaroslava Ježka 

- 1995 – 1998 angažmá v divadle Labyrint
- 1998 – 2001 muzikál Evita – div. Spirála ( company ) 
- 2001 – 2003 muzikál Pomáda – div. Pyramida ( role Roger ) 
- 2002 – 2003 muzikál Krysař – div. Kalich

( role Jakub, Ženich ) 
- 2002 – 2004 Richard III.- Divadlo Globe ( šerm ) 
- 2003 – 2005 muzikál Galileo – div. Kalich ( role Cosino II.. ) 
- 2003 – 2005 Macbeth – Národní divadlo – opera ( sbor ) 
- 2003 – 2005 Romeo a Julie –

Národní divadlo – činohra ( šerm ) 
- 2005 – muzikál Tajemství – div. Kalich ( role Jiří ) 
- 2005 – muzikál Dohana! (The Full Monty!), (role Dave )

- div. F. X. Šaldy Liberec 
- 2007 – muzikál Jack Rozparovač – Divadlo Kalich

( role Policista ) 
- 2008 – muzikál Touha – Divadlo Kalich

( role Krečmar, role Oskar ) 
- 2009 – muzikál Johanka z Arku – Divadlo Kalich
( role Farář ) 
- 2009 – muzikál Sugar –

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role Sir Osgood Fielding ) 
- 2010 – muzikál Robin Hood – Divadlo Kalich (mnich Tuck) 
- 2011 – muzikál Osmý světadíl – Divadlo Kalich ( role Otec ) 
- 2011 - muzikál Zpívání v dešti -

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role režisér Roscoe Dexter ) 
- 2012 – muzikál Pomáda – Divadlo Kalich (role Roger) 
- 2013 – muzikál Mauglí – Divadlo Kalich ( role Medvěd Balů, Otec Vlk ) 
- 2013 – muzikál She Loves Me -

Divadlo F.X. Šaldy Liberec ( role Zhltán Sipos ) 
- 2014 – muzikál Horečka sobotní noci –

Divadlo Kalich ( role otec ) 
- 2015 – muzikál Atlantida – Divadlo Kalich ( role Milan ) 
- 2016 – muzikál Srdcový král ( All Shook Up ) –

Divadlo Kalich ( role Earl ) 

TV – seriál Gympl, seriál Ulice, Ohnivé Kuře ) 

Od roku 1995 – člen hudební skupiny C&K Vocal 

- 1998 – 1999 Country radio ( moderátor ) 
- 2000 – 2003 Radio Blaník ( moderátor ) 
- 2002 – 2003 Radiožurnál ( moderátor-

DJ pořadu Noční proud) 
- 2003 Frekvence 1, Evropa 2 ( zprávy ) 
- 2003 – 2004 Frekvence 1

( moderátor hudební soutěže „Stop a nebo ještě“) 
- Moderování večerů pro nejvyšší management České spořitelny, a.s. 
- Moderování večerů pro nejvyšší management ČSOB 
- Moderování večerů pro společnost Vodafon 

Spolupráce se sítí Hitrádio a Fajn rádio na projektu vzdělávání moderátorů v oboru hlasové a mluvní výchovy. 

Produkce hudebních projektů, koncertů a divadelních představení 
Např. : Zajišťování koncertů skupiny C&K Vocal 
Dětské divadelní studio Prahy 5 ve Švandově divadle 
Produkce „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“- tour 2005
Produkce „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

– vězeňské tour 2008 
Československo 2008, tour Daniel Landa 
Produkce a marketing Divadlo Kalich –

od roku 2007 po současnost

adamcik.JPG
 
IMG_3032.JPG

Mgr. Monika Brabcová, Ph.D

 Dramaturgyně, novinářka, textařka, doktorka teatrologie. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Teorie a dějiny divadla a interaktivních médií, včetně doktorského studijního programu (titul Ph.D.), kde také přednášela. V divadelní praxi začínala jako asistentka režie a šéfredaktorka divadelního časopisu, následně jako dramaturgyně (činohra, muzikál, opereta) v Městském divadle Brno a v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Pro tuto scénu také přeložila anglickou operetu Gilberta&Sullivana Piráti z Penzance, která tu měla českou premiéru. Podílela se také na nových českých překladech muzikálu Zpívání v dešti a operety Rose Marie. V poslední době se věnuje žurnalistice, především rozhovorům s celebritami, spolupracuje s divadly, píše zpěvní texty a divadelní i filmové scénáře.

Na klavír začal hrát ve čtyřech letech. Dosáhl mnohých koncertních a soutěžních úspěchů, jak v rámci ČR, tak i mezinárodně. Absolvoval českobudějovickou Konzervatoř v oboru hra na klavír u Mgr. Dinary Suleymanové. Dále se vzdělával v oboru Hudební skladba na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linzi. V současnosti studuje pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v oboru angličtina a hudební výchova. 

Od června 2019 je ředitelem a producentem nového Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Zde zastává též pozici hudebního skladatele a dirigenta. V současné době připravuje HDZ:M novou inscenaci úspěšného muzikálu Cyrano (premiéra: září 2021).

Od roku 2013 se aktivně věnuje muzikálové hudební kompozici, na svém kontě má nyní již tři uvedené tituly - Úděl osudu (2014), Cyrano (2016) a Zaslaná pošta (2019). Za svou skladatelskou činnost získal několik ocenění.


V roce 2018 se začal věnovat dirigování, nejdříve jako dirigent divadelního orchestru svého muzikálu Zaslaná pošta, od podzimu téhož roku též jako dirigent smyčcového orchestru ZUŠ Zavadilka, s nímž v listopadu 2019 absolvoval dvoutýdenní koncertní turné po Spojených státech amerických. Od prosince 2019 účinkuje jako 3. dirigent v představeních muzikálu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall. Od února 2020 působí jako externí dirigent a asistent dirigenta v Jihočeském divadle, v současnosti v inscenacích Smetanovy opery Tajemství, Čajkovského opery Jevgenij Oněgin a Nedbalovy operety Polská krev. Externě spolupracuje též s Městským divadlem Kladno, kde v současnosti vystupuje v muzikálu Miluju Tě, ale….

fiala300.jpg

Milan Fiala

bartunek300.jpg

MgA. Tomáš Bartůněk

Tomáš Bartůněk se narodil a studoval v Praze. Opernímu zpěvu se začal věnovat již během studia na vysoké škole, kdy navštěvoval soukromé hodiny u profesora Z.Jankovského a I.Kusnjera. Po úspěšném absolvování vysoké školy mu byla nabídnuta spolupráce s operním souborem Státní opery Praha, kde pravidelně hostoval v celé řadě inscenací. Vedle tohoto hostování v roce 1993 vstoupil do angažmá v Divadle J.K. Tyla v Plzni, kde s úspěchem ztvárnil široký repertoár rolí našich i světových skladatelů. Během své profesionální pěvecké dráhy se T.Bartůněk představil nejen na předních operních scénách u nás i v zahraničí (Švýcarsko, Německo, Rakousko, Polsko), ale také na mnohých jevištích koncertních sálů jako interpret vážné hudby. V jeho širokém repertoáru nalezneme nejen písňové cykly, ale i díla oratorní a kantátová. Spolupracoval s předními dirigenty a uměleckými soubory, byl hostem renomovaných mezinárodních hudebních festivalů (Pražské jaro, Bratislavské hudební slavnosti, Festival of Perth). T. Bartůněk našel zároveň uplatnění v produkci naší muzikálové tvorby, kde se stal představitelem titulních rolí, i když se tomuto oboru věnoval pouze okrajově. Pro svůj široký umělecký záběr a výrazný hlasový talent patří T.Bartůněk v dnešní době ke špičkovým umělcům svého oboru.

Od 15ti let zpíval v řadě bigbítových kapel – Integral, Řetěz, Assesor, Direct, Wolfram, Sixis, Horrocks, Runaway, Brutus, Spit, Napospas´, Dolores, Fire Water, 0609, Joe Purple. V r. 2004 založil skupinu Karel Gott Cover Band, jejímž je leaderem a která spolupracovala s K. Gottem. Je absolventem konzervatoře J. Ježka. 25 let působí za rozhlasovým a moderátorským mikrofonem. Nesmazatelné stopy na jeho hlasovém projevu zanechal jeho profesor interpretace "český Elvis" Karel Zich. Začátkem 90. let s nástupem fenoménu soukromých rádií, se stává rozhlasovým moderátorem – rádio Kiss 98fm, radio City 93,7. Do té doby se datuje i jeho první muzikálová zkušenost, muzikál Les Misérables /1992/. Nezapomenutelnou etapou jeho uměleckého života se stává několikaleté angažmá v muzikálu "Jesus Christ Superstar" v divadle Spirála, kde ztvárnil roli "Simona Zélotese". Počátek nového tisíciletí ho zastihnul jako moderátora radia Blaník, zpěváka jižanské kapely "Fire Water" a komerčního deejaye. V této době si zazpíval roli Proška v muzikálu Babička. Od r. 2003 moderoval na radiu Frekvence 1. Vzhledem k profesionálním znalostem z hudební oblasti, se stal členem "Akademie populární hudby", udělující výroční ceny "Anděl". Jako zpěvák dostává angažmá v muzikálu "Cats" a stává se moderátorem a redaktorem zpravodajského pořadu „Právě teď “ na tv Nova . Konec r. 2006 zastihuje Milana při práci reportéra ve zpravodajství České televize, ale i jako zpěváka skupiny "Karel Gott Cover Band", kterou posvětil sám velký Mistr "Karel Gott" a pozval ji i na oficiální zahájení činnosti muzea Gottland v Jevanech . Skupina je jediným bandem v republice, který má Gottův osobní souhlas, jak s názvem, ve kterém se vyskytuje jeho jméno, tak s repertoirem, který tvoří jeho největší hity. V roce 2011 si Milan zahrál roli Dr. Páska v prvním interaktivním muzikálu "Naháči". Průběžně se vrací i za rozhlasový mikrofon - rádio Egrensis, Bonton rádio. V posledních letech se začal uplatňovat jako hlasový profesionál ve sféře dabingu. Jako textař, zpěvák a hudební režisér pracuje na animovaných filmech – Zeleninkové, Král Jelimán, Kocour v botách, Turbo šneci, Barbie a další. Kromě zpívání a moderování na akcích po celé republice, se prezentuje i jako mistr zvuku a deejay.

Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j

MgA. Martin Sochor Ph.D.

 

Studium:

1991 - 1994 - Ecole Internationale de Mimodrame de Paris de Marcel Marceau, Paříž, FR

2001 - 2003 - magisterský studijní program na Hudební fakultě AMU Praha, AMU, Praha

2005 - 2009 - doktorské studium Hudební fakulta AMU Praha, obhajoba disertační práce Výchova k herectví a

mimickému divadlu, AMU, Praha

Jako herec vystupuje v agenturních představení a ve svých sólových projektech v divadlech v Praze i na zájezdových představeních po České republice.

 

Deset let byl pedagogem Hudební a taneční fakulty AMU na katedře Pantomimy, kde vyučoval hlavní odborný předmět Tělesný mimus a imaginární pantomima.

Vedl semináře mimického divadla ve Francii, Švýcarsku, Alžírsku, Německu, Japonsku a Norsku.

 

V současné době účinkuje v divadelních představeních Divadélka Radka Brzobohatého :

Marc Camoletti: Přísně tajné, aneb za vším hledej ženu (Secretissimo), režie Hana Gregorová

Marc Camoletti: Stará láska nerezaví (Duos sur canapé), režie Hana Gregorová

Donald Churchill, Peter Yeldham: Úžasná slečna Flintová, režie Hana Gregorová

V muzikálu:

Jan a Alena Pixovi: Královna Kapeska, režie Juraj Čiernik

V agenturních představeních:

Jakub Maceček: Frida Kahlo - Kabaret života , režie Jakub Maceček

Jean Barbier: Tebe bych tatínku v Paříži nečekala, režie Jan Novák

Jiří Ornest, Jan Rybář, Šimon Ornest: Nefňuka , podle knihy Jesus Betz Fred Bernard, Francoise Roca, režie Jakub Maceček

T. Nálepková: Milovat k smrti – kabaret o Edith Piaf, režie Jakub Maceček

A ve svých sólových projektech pro dětské a rodiné publikum:

Sochor: Putování s pantomimou, tentokrát o Davidu a Goliášovi, hraje a režie Martin Sochor

Jakub Maceček: Trosečník Robinson , volně na téma Daniel Defoe Robinson Crusoe

 

Po návratu z Francie byl v angažmá ve Východočeském divadle Pardubice, jako herec činohry (1994-1996)

V Praze účinkoval v muzikálech:

1998-2000 Evita, režie Petr Novotný

2001 Brouci - evangelium podle Beatles

2001 Romeo a Julie, režie Petr Novotný

2006 T.McNally,D.Yazbek: Donaha!, režie Roman Štolpa, Východočeské divadlo Pardubice

2010 - 2018 J.Herman, M.Stewart: Hellou, Dolly!, režie Ondřej Sokol, studio Dva

 
  • Black Facebook Icon