top of page
muzikal start

DEPARTMENT OF MUSICAL

Head of department: Světlana Nálepková

Deputy Head: Galla Macků, Dipl. um.

"CLIMB EVERY MOUNTAIN,

FORD EVERY STREAM,

FOLLOW EVERY RAINBOW,

'TILL YOU FIND YOUR DREAM."

                  Julie Andrews/Sound Of Music

brachtlova300.jpg
JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg
pleskot300.jpg
Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j
vrbicka300.jpg
nachtigalova300.jpg
sommerova300.jpg
kocova300.jpg
adamcik.JPG
_JTA8293_001_web.jpg
Belušová Borková - foto.jpg
urban.jpg.jpeg
dolinova300.jpg

DEPARTMENT OF MUSICAL

Vedoucí oddělení:

JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg

Mgr. Daniela Šinkorová

 

Tajemnice oddělení

Belušová Borková - foto.jpg

MgA. Jana Belušová Borková

Motto oddělení : 

 

"CLIMB EVERY MOUNTAIN,

FORD EVERY STREAM,

FOLLOW EVERY RAINBOW,

'TILL YOU FIND YOUR DREAM."

 

 Julie Andrews/Sound Of Music

O oddělení : 

Oddělení konzervatoře zaměřené na muzikál je v naší zemi poměrně nová záležitost. Kromě Mezinárodní konzervatoře v Praze je podobné oddělení pouze na Ježkově konzervatoři. Naše oddělení si zakládá především na profesionalitě všech svých pedagogů. Pedagogové jsou vybíráni z řad zkušených činných umělců a hudebních profesionálů zvučných jmen tak ,aby byli schopni nejen předat teoretické znalosti a dovednosti studentům, ale především aby byli schopni je vést k výkonu budoucího povolání. Zároveň je vlastní uměleckou činností motivují k píli a k poctivé práci. Naše oddělení také klade velký důraz na realizaci koncertů a muzikálových inscenací, protože právě koncerty a divadelní představení jsou pro studenty tou nejlepší cestou ,jak si ověřit teoretické znalosti a dovednosti získané během studia. Z tohoto pohledu je oddělení Muzikálu jednoznačnou špičkou v naší republice.. Největšími inscenacemi oddělení Muzikálu a zároveň největším úspěchem je jednoznačně realizace muzikálu "Kocourek Modroočko" autora Marka Eben a inscenace “Sugar aneb Někdo to rád horké“ v režii Lumíra Olšovského a choreografii M.Gogy. Naše oddělení úspěšně zrealizovalo několik tematických koncertů - Vánoční koncert, Novoroční koncert, koncert ke svatému Valentinovi na téma láska atd. Na oddělení Muzikálu máme řadu velmi úspěšných studentů jak z pohledu uplatnění v praxi na prknech profesionálních divadel, tak při udělování divadelních a hudebních cen. Za všechny jmenujme například: B.Veselý – laureát studentské ceny Thálie, účinkuje v divadle Semafor a nově v kabaretu U Nováků L. Ivanovová a A. Horská – účinkují v kabaretu U Nováků L. Ondruš – účinkuje v Divadle Plzeň L. Vilt - muzikály Lukrecia Borgia, Qvasimodo a především celosvětové turné s megahvězdou Byonsé, rovněž angažmá v Divadle Plzeň A. Horská - angažmá v Divadle Na Provázku V. Bošijaková – účinkuje v divadle Kalich – Pomáda, Katz v Kalichu i v divadle v Brně, účinkuje v připravovaném muzikálu o Evě Olmerové P.Rainová - účinkuje v Hudebním Divadle Karlín - Mamzelle Nitouche několik studentů účinkuje ve Vinohradském divadle Doufáme, že se seznam úspěšných angažmá našich studentů rozroste během září, protože se řada z nich zúčastnila červnových konkursů a výsledky zatím neznáme. Projekty pro následující školní rok jsou zatím ve fázi hrubých příprav. Konkrétní plán budeme presentovat začátkem školního roku, až se sejde celý pracovní kolektiv oddělení. 

JFK639e35_SinkorovaDaniela_DSC_3713.jpg

Narodila se v Československu,ve slovenské Nitře.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na Konzervatoři v Bratislavě a JAMU v Brně-obor muzikálové herectví (s titulem Mgr.)

Už na Bratislavské Konzervatoři propadla jazzu a swingu a stala se tak součástí Big Bandu a vokálního Sexteta,nad kterým následně “držel uměleckou stráž” Peter Lipa.Z této doby pochází její první rozhlasové nahrávky a vystoupení po celé Evropě.

Již během studií si vyzkoušela drobnou roli v operetě KRÁSNÁ HELENA na NS v Bratislavě, kam si ji pak vybral režisér Josef Bednárik do jedné z hlavních rolí Slečny Lienky v muzikálu GRANDHOTEL. Během studií na JAMU v Brně již pravidelně spolupracovala s DBM Brno(Sny nocí svatojánských, Bastard), a také s ND v Brně (SUGAR, PLES V HOTELU SAVOY, SWEET CHARITY).

Následně spolupracovala s mnoha Big Bandy jako sólová zpěvačka-Orchestr Václava Hybše, Big Band Felixe Slováčka, Boom Band, Gustav Brom Big Band, All Stars Band Brno:)

Hrála hlavní role ve dvacítce muzikálů,z nichž nejznámější jsou:

 

Kabaret (Sally) DJKT Plzeň , Cena Thálie 2004

Cats (Demetra), Millenium Praha

Kristián (Adina Mandlová/Zuzanka), ND Brno, Cena Thálie 2002 s přihlédnutím k roli v Chicagu

Chicago (Velma Kelly), HDK Praha, (Cena Thálie)

Dracula (Nymfa), Kongresové centrum Praha

Pomáda (Rizzo, Marty), Divadlo Pyramida Praha

Sugar, aneb Někdo to rád horké (Sugar), ND Brno

Hello Dolly (Dolly), Severočeské divadlo opery a baletu Ůstí nad Labem

Hair (Dionne), Divadlo Pyramida Praha

Pokrevní Bratři (paní Johnstonová), Divadlo Blaník Praha

Anděl s ďáblem v těle(slečna Oruka), HDK Praha

Sweet Charity(Charity), ND Brno

Prodavači snů (Christine Colgate), DJKT Plzeň

Grandhotel (slečna Lienka), NS Bratislava

Mamma Mia!(Donna), Kongresové centrum Praha

Addams Family (Morticia), HDK Praha

Ne/Normální (Diana), Divadlo na Prádle Praha

Dobře placená procházka (teta z Liverpoolu), DJKT Plzeň

Miluji Tě,ale…(WOMAN 2.), nyní Divadlo Palace,) premiéra 2003 Divadlo Blaník)-hraje se doteď!:)-za tuto roli byla v širší nominaci za muzikál vrámci Cen Thálie.

 

Momentálně v Divadle Palace v Praze účinkuje v broadwayské hudební komedii MILUJI TĚ,ALE…,v činoherní komedii MANŽELSKÝ POKER s Jiřím Langmajerem. Nejnovější je komedie s písněmi VZPOURA NEVĚST.

Dalšími rolemi je postava placené společnice v úspěšné komedii DVA NAHATÝ CHLAPI(Sebastien Thiéry) a hlavní role  Laurence ve francouzské  komedii 8 EURO NA HODINU(Sebastien Thiéry), obě nastudovány a provozovány po celé ČR pro společnost JT PROMOTION.

Nejnovější postavou je hlavní role LILI v komedii PŮJDEŠ MI ZA SVĚDKA? pro společnost VIP ART COMPANY.

Moderovala Top Star na FTV Prima, kde také natočila seriál Ohnivý Kuře a Modrý Kód. Zúčastnila se natáčení Pevnosti Boyard:) Pro stejnou televizi natočila seriál SESTŘIČKY MODRÝ KÓD.(Ivana Kinská)

Jako Naďa Šulcová natočila pokračování seriálu Nemocnice na kraji města po 20 letech (ČT), můžete jí znát jako dr.Gitu Petrovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (TV NOVA-2x Cena TýTý), nebo ze seriálu Gympl(Majka Šmídová). Moderovala TýTý, Zlatou Mříž.

V České televizi soutěžila ve STARDANCE (2019), pravidelně vystupovala v pořadu JSOU HVĚZDY,KTERÉ NEHASNOU, vystupovala v Silvestrovských pořadech(např.s Jiřím Kornem-Money,Money),rovněž v pořadu ŠANCE…

Získala dvě ceny Thálie za muzikál (2002,2004), je nositelkou ceny TýTý za nejoblíbenější herečku(2005,2006) a držitelkou ceny ANNO 2006.

Natočila 3 solová alba-za CD Dárek Vánoční získala Zlatou desku.

Napsala české texty k písním od amerického skladatele Michaela Jaye(cena Grammy za cd Celine Dion), které vyšly na jeho české desce CO LÁSKA SI ŽÁDÁ. (společný projekt českých zpěvaček,hostem byla i Věra Špinarová).

Aranžovala a nahrála sbory pro sólové CD Liz Mitchell (Boney M).

Od roku 2021/2022 učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka hlavní obor muzikál.

Vystupuje s Big Bandem Václava Marka(aktuálně vánoční šňůra koncertů po celé ČR-listopad/prosinec 2022)

Moderuje společenské akce, plesy, konference, vystupuje s vlastním pěveckým repertoárem, je zvána do talk show a soutěžních pořadů napříč všemi TV.

Mgr. Daniela Šinkorová

 

vrbicka300.jpg

Simona Vrbická, DiS.

 Simona Vrbická was born on September 29, 1965 in Prague. Between 1980 and 1986 she studied at the State Conservatory in Prague. During her studies she played in the Theater on the Railing. After graduating (1986), she started to work at the S.K. Neumann Theater (today the Pod Palmovkou Theater), where she still works. She played many theater roles (Candy / Sandra in Flight over the Cuckoo's Nest, Edna in Shots on Brodway, Peggy in the musical Promises of Mistakes). In addition to theater, he also devotes himself to television (LAST TRAIN, LIDUMIL, THREE PRINCESS DANCERS, ABOUT THE ASHTRAY, SINS FOR KNOX'S PAIN, ANDIM Angel). For her role of Flowers in the film LAST TRAIN, she won the "Little Golden Sun for Best Actress" award at XIX in 1984. FFM Trutnov. In 1996 she married her long-time partner, actor Václav Kopta, with whom she has two daughters, František and Jana.

sommerova300.jpg

Ing. Monika Sommerová.

She studied at Prague Grammar School with extended teaching of aesthetic subjects. After successful completion of this school, she continued her studies of opera singing at the Prague Conservatory and studied at the Czech University of Life Sciences in Prague at the Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources, where in 2015 she obtained her degree Ing. She had her first contact with singing as early as 1991, when she started attending the Bambini di Praga children's choir, where she left in 1998 to attend the choir Radost Praha until 2005. She received another voice training in the form of courses with Italian opera singer Antonio Carangelo. In January 2012 she attended singing courses led by Magdalena Blahušiaková and J. Hartfiel in Karlovy Vary. Here she also gained experience with the orchestra under the direction of František Drs. She also attended several courses with Dagmar Pecková (2012, 2013). In 2012 she took part in Italy Master classes of Don Giovanni in Brno under prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger and prof. V. Licari, where she studied the role of Zerlina. In 2003 she won the 1st prize in the regional round of the Carlsbad Lark and the 2nd prize in the nationwide round of the Carlsbad Lark. In 2009 she won 2nd place at the Prague Singer competition. In 2010, she represented the Prague Conservatory at the competition of conservatories of the Czech Republic in Pardubice. In 2012 she won 3rd place in the international Dušek Singing Competition, 3rd place in the Prague Singer International Singing Competition, 2nd place in Olomouc 2012 and final participation in the Antonín Dvořák International Competition in Karlovy Vary.

nachtigalova300.jpg

Renée Nachtigallová, DiS.

1976 - Graduated from the State Conservatory in solo singing and pedagogy During her studies, an announcer of Czechoslovak television, collaboration with the Vocal Ensemble of Lubomír Pánek 1981- 1993 - soloist of the National Theater Opera in Prague concert collaboration with conductors J. Bělohlávek, L. Pešek, P. Altrichter, J. Štych, M. Válek and others guest performances in operas - Brno, Liberec, Ceske Budejovice, Bratislava Abroad - Japan, Germany, Austria, Belgium, Denmark, Switzerland, France, Luxembourg, USA Recordings: Czech Radio, Panton, OHDP (WA Mozart, A. Dvorak, G. Verdi, G. Puccini, A. Ponchielli, PI Tchaikovsky, B. Britten, A. Schonberg, J. Kricka, JI Linek, E. Vannini, A. Ariosti 1991 - Original Music Theater Prague (founded with Tomáš Háša, leading the theater itself since 2000) - Night with Mozart, under the auspices of UNESCO Wonderful Dvořák, Don Giovanni 1787, When Strauss and Johann, Fireworks of Opera and Operetta Melodies, The Magic Flute Vienna and more. In addition to Czech scenes, they have performed in Germany, Austria, France, Switzerland, Sweden, Norway, Denmark, Finland. Wonderful Dvořák and Don Giovanni 1787 represented the Czech Republic at the EXPO 2000 exhibition in Hannover. 2005 - the first "opera in Šárka" The Bartered Bride (with Jana Divišová since 2005 at the original natural theater of the Czech opera. Regularly the first weekend in September, in cooperation with the National Theater Prague, admission free, audience participation - always several thousand) 2006 - 1st year of the Ad Honorem Mozart festival (9 years of the international festival with singing competition and master classes - the final of the competition with the orchestra took place in the Estates Theater) 2009 - pedagogical activity - ZUŠ V. Talicha v Beroun Final placement of pupils in competitions including first prizes - Czech singing, San Remo Junior 2017, Bohuslav Martinů Song Competition, Allegro, Nightingales in School Desk, Duškova Competition, Competition of Elementary Art Schools of the Czech Republic, Children's Nightingale, Brdský kos and others.

ZZD_2681b.jpg

Jana Vaculíková

Herečka, zpěvačka, ale také skladatelka, tanečnice, malířka a pedagožka Jana Vaculíková pochází ze Bzence na Jižní Moravě, kam se dodnes ráda vrací. Svůj domov však našla ve vesnici nedaleko Prahy.

Studovala na Gymnáziu v Kyjově a dále absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění a Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně – obor výtvarná výchova a bohemistika.

Jako malá dělala sportovní gymnastiku a skoky na trampolíně. I dnes se ráda pohybuje, což mnohokrát zúročila při svém povolání. Pohybový, herecký i pěvecký talent v plné míře zdědily i její dvě dcery.

Svoji profesionální kariéru začala v Brně, kde několik let hostovala v Městském divadle, kde hrála řadu krásných rolí. V Brně se také 5 let věnovala dabingu, tancovala v různých tanečních seskupeních a zpívala ve folkových a folk-rockových skupinách (Ořešák, Přechodný rok a v country-rockové skupině KLASIC BOURBON SEXTET).

V Praze pak zpívala s pop-rockovou skupinou Mr.Waldez a dlouhodobě se věnovala tanci. Na Státní konzervatoři v Praze 4 roky vyučovala na hudebně-divadelním oddělení obor interpretace zpěvu. 4 roky vyučovala zpěv také na ZUŠ v Řevnicích. Aktuálně vyučuje zpěv soukromě a také při online kurzech. Nově také vyučuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

V letech 2001-2012 byla v angažmá divadla Kalich v Praze. Převážně však hraje a zpívá ve volných muzikálových produkcích. Mohli jste ji vidět a slyšet v Brně, Bratislavě a v Praze v muzikálech Dracula, Hamlet, Krysař, Pomáda, Romeo a Julie, Jack Rozparovač, Tajemství, Touha, West Side Story, Babylon, Bílý Dalmatin, Svět plný andělů, Sny nocí svatojánských, Brouci, Zvoník, a jiné. Také moderuje, točí filmy a spolupracuje s Českou televizí, televizí Nova, Prima, Barrandov, filmem i reklamou. Do povědomí diváků se dostala díky jedné z hlavních rolí v úspěšném hudebním filmu KVASKA. Díky této roli ji na ulicích poznávají lidé dodnes. Učinkovala i v seriálech Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Modrý kód, Eden, Doktoři z počátků, Temný kraj nebo Ochránce.

D.K.jpg

Drahomíra Kočová

Profesionální praxe 
Divadlo Vítězného února Hradec Králové 

1974 -1975 
Státní divadlo Brno 1979 - 1983 
Divadlo bří Mrštíků Brno 1983 - 1991 
• herečka 
Svobodné povolání, umělecká činnost, dabing 1991 - dosud 
• dabování zahraničních filmů a seriálů – 
Dallas – Pamela, Pobřežní hlídka – Stephanie, 
Mary Poppins atd. 
• překlady filmů z angličtiny a francouzštiny 
• úprava filmů pro dabing 
• režie dabingu 
• šéf zájezdového divadla DRKOČ 1991 - 2005 

Martin_Sochor_____foto_©_Radovan_Šubín.j

MgA. Martin Sochor Ph.D.

She studied at Prague Grammar School with extended teaching of aesthetic subjects. After successful completion of this school, she continued her studies of opera singing at the Prague Conservatory and studied at the Czech University of Life Sciences in Prague at the Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources, where in 2015 she obtained her degree Ing. She had her first contact with singing as early as 1991, when she started attending the Bambini di Praga children's choir, where she left in 1998 to attend the choir Radost Praha until 2005. She received another voice training in the form of courses with Italian opera singer Antonio Carangelo. In January 2012 she attended singing courses led by Magdalena Blahušiaková and J. Hartfiel in Karlovy Vary. Here she also gained experience with the orchestra under the direction of František Drs. She also attended several courses with Dagmar Pecková (2012, 2013). In 2012 she took part in Italy Master classes of Don Giovanni in Brno under prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger and prof. V. Licari, where she studied the role of Zerlina. In 2003 she won the 1st prize in the regional round of the Carlsbad Lark and the 2nd prize in the nationwide round of the Carlsbad Lark. In 2009 she won 2nd place at the Prague Singer competition. In 2010, she represented the Prague Conservatory at the competition of conservatories of the Czech Republic in Pardubice. In 2012 she won 3rd place in the international Dušek Singing Competition, 3rd place in the Prague Singer International Singing Competition, 2nd place in Olomouc 2012 and final participation in the Antonín Dvořák International Competition in Karlovy Vary.

adamcik.JPG

Daniel Rous comes from a family of actors, his father Miroslav Rous (1924-1984) was a long-time member of the theater in Mladá Boleslav. His mother also played here, but after the birth of two sons she resigned and pursued her family. Daniel Rous was born in Mladá Boleslav, where both parents had an engagement at the time, and he grew up there, and since his childhood he has performed in Disman's Children's Radio Ensemble, and his later extracurricular activities have led to a later acting career. Director Ludvík Ráža gave him his first role in the three-part TV production DANGER OF SKY (1975), where Daniel Rous played the main character facing problems after the divorce of his parents (along with him played Milena Dvorská or Radoslav Brzobohatý), while playing other smaller roles in productions and fairy tales. In recent years, Daniel Rous has found a more permanent background in the Prague Theater at Fidlovačka (still only in the form of a guest performance), where he played for example in Tram to Touha, Cabaret or Pekelník. In addition, he is a regular guest at the Municipal Theater in Most and cooperates with other ensembles. Most recently, he appears in front of the camera in television series (BLACK BARONI, 2004; INSURANCE COMPANY, 2004; ORDINATION IN THE ROSE GARDEN, 2005; HORÁK, 2006; KRIMINÁLKA ANDĚL, 2008), starring in the comedy EXPERTI (2006) . He was most visible to television viewers by participating in the entertaining show WHEN STARS SING (2009), where he sang with Marcela Březinová. Daniel Rous has also been involved in dubbing for a long time, he has made dozens of foreign films (dubbed Arnold Schwarzenegger, for example), and is best known for his legendary series Friends, where he dubbed David Schwimmer for several years as Ross.

_JTA8293_001_web.jpg

Mgr. Lada Jelínková

brachtlova300.jpg

Kristina Brachtlová, DiS.

Absolutorium – r. 2006 Konzervatoř J.Ježka u prof. Iriny Kondratěnko

 

Praxe:

od r.2003-2011 člen orchestru HDK

2005-2008 korepetitor HDK

od r. 2004 člen orchestru Goja Music Hall (s pauzou r.2016- 17)

od r. 2012 korepetitor Goja Music Hall

externí spolupráce: Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Prádle, Divadlo Na Maninách, Divadlo Na Kladně

od r. 2008 korepetitor TKP

od r. 2011 korepetitor Muzikálového oddělení MKP

+ koncertní činnost

 

Tituly:

HDK: Jekyll a Hyde

Producenti

Limonádový Joe

Chicago

Noc na Karlštejně

Zpívání v dešti

          

 

GOJA MUSIC HALL: Bídníci (r.2003)

Miss Saigon

Fantom opery

Wicked – Čarodějka

                                      

EXTERNÍ ČINNOST:

Divadlo Na Fidlovačce: Někdo to rád horké

Ženy na pokraji nervového zhroucení

 

Divadlo Na Prádle: Tick tick boom

Nenormální

Divadlo Disk: Kabaret

 

KCP: Mamma Mia

 

Městské divadlo Kladno – Spamalot (r.2020)

Divadlo Na Maninách : Doktor Faust (prem. 2022)

pleskot300.jpg

Michal Pleskot, DiS.

born February 16, 1973 in Prague - secondary school leaving examination in 1991 - After graduation, studied singing and music education at the Jaroslav Ježek Conservatory - 1995 - 1998 Engagement in the Labyrinth Theater - 1998 - 2001 musical Evita - div. Spiral (company) - 2001 - 2003 musical Pomáda - div. Pyramid (role Roger) - 2002 - 2003 musical Krysař - div. Calyx (role Jakub, Groom) - 2002 - 2004 Richard III.- Globe Theater (fencing) - 2003 - 2005 musical Galileo - div. Chalice (role Cosino II ..) - 2003 - 2005 Macbeth - National Theater - Opera (choir) - 2003 - 2005 Romeo and Juliet - National Theater - Drama - 2005 - musical Tajemství - div. Kalich (role Jiří) - 2005 - musical Dohana! (The Full Monty!), (Role by Dave) - div. F. X. Saldy Liberec - 2007 - musical Jack Ripper - Theater Kalich (role Police Officer) - 2008 - musical Desire - Kalich Theater (role Krečmar, role Oskar) - 2009 - musical Joan of Arc - Kalich Theater (role Parson) - 2009 - musical Sugar - F.X. Theater Šaldy Liberec (Sir Osgood Fielding) - 2010 - musical Robin Hood - Kalich Theater (monk Tuck) - 2011 - musical Eighth Continent - Kalich Theater (role Father) - 2011 - musical Singing in the Rain - F.X. Theater Šaldy Liberec (role director Roscoe Dexter) - 2012 - musical Pomáda - Divadlo Kalich (role Roger) - 2013 - musical Mowgli - Kalich Theater (role of Bale Bear, Father Vlk) - 2013 - musical She Loves Me - F.X. Theater Šaldy Liberec (role of Zhltán Sipos) - 2014 - musical Saturday Night Fever - Kalich Theater (role father) - 2015 - musical Atlantida - Kalich Theater (role Milan) - 2016 - All Shook Up - Kalich Theater (Earl) TV - series Gympl, series Street, Fire Chicken) Since 1995 - member of the music group C&K Vocal - 1998 - 1999 Country radio (moderator) - 2000 - 2003 Radio Blaník (moderator) - 2002 - 2003 Radiožurnál (moderatorNight Stream DJ) - 2003 Frequency 1, Europe 2 (News) - 2003 - 2004 Frequency 1 (moderator of the music contest “Stop or More”) - Moderation of evenings for the top management of Česká spořitelna, a.s. - Moderation of evenings for ČSOB's top management - Moderating evenings for Vodafon Cooperation with the network Hitrádio and Fajn rozhlas on the project of moderator training in the field of voice and speech education. Production of music projects, concerts and theater performances E.g. : Arranging concerts by C&K Vocal Children's theater studio in Prague 5 at Švanda Theater Production "Ivánek, buddy, can you talk?" - tour 2005 Production “Ivánek, buddy, can you talk? - Prison Tour 2008 Czechoslovakia 2008, tour Daniel Landa Production and marketing Kalich Theater - from 2007 to the present

Divadelní scény

Činoherní klub (Angažmá od r. 2001 dosud)

Dejvické divadlo j.h. (od r. 2012 dosud)

Divadlo na Fidlovačce j.h. (od r. 2019)

Divadlo pod Palmovkou j.h. (od r. 2018 dosud)

Národní divadlo j.h. (2009 – 2012)

Divadlo F.X. Šaldy (1998 – 2001)

Další praxe

Pedagog herectví, KJJ, ateliér Muzikál ( 2018 – 2022 )

Pedagog herectví, VOŠH v ateliéru doc. Mgr. Aleše Bergmana, PhD ( 2013 – 2022 )

Kromě klasických metod herecké tvorby využívám také bohaté zkušenosti s tancem 5 rytmů a systemickými konstelacemi.

Rozhlas a dabing rozhlasové pořady, filmy, reklamní spoty

Moderování kulturních, společenských a charitativních akcí (od r. 1999 dosud) pro MŠMT, Senát ČR, Fond ohrožených dětí, IKEM, Protocol Service s.r.o., MČ Praha 9 a další spol.

Moderátorka zpravodajského pořadu Čétéčko České televize (2006 – 2008)

Tisková mluvčí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (2010 – 2011)

 

Výběr z herecká filmografie

Film

2018 |Dvě nevěsty a jedna svatba | Režie: Tomáš svoboda

2014 | Intimity | Režie: Ivo Macharáček

1999 | Hanele| tit. role | Režie: Karel Kachyňa

 

Televize

2022 | Devadesátky | Režie: Peter Bebjak| Česká tel

2021 | Božena | Režie: Lenka Wimmerová| Česká tel.

2020 | Zločiny velké Prahy| Režie: J. Brabec | Česká tel.

2019 | Místo zločinu Ostrava|Režie: Jiří Chlumský|Česká tel.

2018 | Dabing street| Režie: Petr Zelenka | Česká tel.

2017 | Mordparta | Režie: Peter Bebjak | TV Prima

2016 | Rapl | Režie: Jan Pachl | Česká tel.

2012 | Vyprávěj | Režie: Martin Dolenský | Česká tel.

2011 | Soukromé pasti | Režie:Tereza Kopáčová | TV Nova

2009 | Dokonalý svět | Režie:Vít Karas | TV Nova

2008 | Trapasy | Režie:Tomáš Krejčí | Česká tel.

2006 | Horákovi | Režie: Biser Arichtev | Česká tel.

2004 | Křesadlo | Režie: Jaroslav Hanuš | Česká tel.

urban.jpg.jpeg

Jan Urban, DiS.

Nejdříve tíhnul k tanci, během studia na průmyslové škole v oboru elektro působil v tanečním souboru Golf (do roku 1993 – Chomutov). Následovaly tři roky v souboru Impuls, to už studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kam se dostal po maturitě. Tu dokončil v roce 1998. Zahrál si například ve filmu Rebelové (2001) či v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků, Modrý kód, nebo Ohnivý kuře.

 

 

Výběr z muzikálů:

 

Dracula ( role mnich)

Taneční seskupení „Děti swingu“ ( choreogr. Helena Brousková)

Pomáda ( role Danny, Teen Angel, Johny Cassino)

West Side Story (role Leďák a Arab, Bernardo)

Noc na Karlštejně (role trubadúr)

Pokrevní bratři (jedna z hlavních rolí - Eddie)

Jekyll a Hyde (role Spider a Stride)

Producenti (jedna z hlavních rolí - Leo Bloom

Limonádový Joe (role Banjo Kid)

Čardášová princezna (role Bonni)

Carmen (role vyvolávač)

Les Misérables (Thénardier)

Aida (Mereb)

Mamzele Nitouche (Celestén)

Casanova (Casanova)

Fantom opery (Ředitel)

Sestra v akci (TJ)

Blbec k večeři (Cheval)

Belušová Borková - foto.jpg

MgA. Jana Belušová Borková

Jana Belušová Borková ukončila v roce 2011 studium operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Její pěvecké zkušenosti zahrnují sólovou operní, operetní i muzikálovou činnost v České republice i v zahraničí (Japonsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Itálie). V roce 2011 se uvedla recitálem na prestižním operním festivalu „Sferisterio“ v italské Macerate, kde se stala pravidelným hostem festivalu.

Již během studií vystoupila v roli kněžky Moreny v opeře Svatopluk E. Suchoně ve Slovenském Národním divadle v Bratislavě a ztvárnila postavu Alice Ford (Falstaff – G.Verdi) v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě. Od roku 2011 účinkovala převážně v rolích mladodramatického operetního charakteru jako Helena v operetě Oscara Nedbala Polská krev, dále Sylva Varescu (opereta Čardášová princezna v režii Lumíra Olšovského v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě), hraběnka Anna Elisa v operetě F. Lehára – Paganini a Bessie v operetě Uličnice (Slezské divadlo v Opavě). V roce 2014 a 2015 absolvovala operní představení po Německu a Švýcarsku v inscenaci Mozartovi Kouzelné flétny v roli První dámy. Jako stěžejní bod kariéry považuje rok 2016, kdy vystoupila jako Violetta Valéry (G. Verdi – La Traviata) na prestižním hudebním festivalu v Japonsku Folle Journée de Kanazawa, kde taktéž absolvovala mnoho operních koncertů.

Od roku 2015 ztvárňuje roli Carlotty Giudicelli v muzikálu Fantom opery v GoJa Music Hall v Praze.

Vedle pěveckých a pedagogických aktivit je středem jejího zájmu organizování koncertních akcí, dramaturgie hudebních akcí a vytváření koncertních příležitostí pro mladé interprety.

slezakova.jpg

MgA. Zuzana Slezáková

Zuzana se od pěti let závodně věnovala moderní gymnastice. Získala řadu vynikajících umístění v rámci soutěží u nás i v zahraničí.

Celé dětství žila pohybem a hlavně tancem. Je nositelkou mezinárodní třídy v latinsko – amerických tancích a v tomto oboru také několikrát reprezentovala ČR na mezinárodních soutěžích.

Od patnácti let se současně věnovala také modernímu a jazzovému tanci.

Po maturitě na gymnáziu a ročním studiu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU.

Vedoucím ateliéru byl Radek Balaš, zpěv studovala u prof.Marie Steinerové. Herectví  u Ladislava Lakomého.

Po absolutoriu přijala angažmá v Olomouci jako sólistka místní opery. Po dvou letech odtud odchází do Prahy, kde vystupuje v řadě rolí na pražských muzikálových scénách a v Hudebním divadle Karlín.

Od roku 1998 také hostuje v Brně v Národním divadle.

V červenci 2000 absolvovala měsíční turné po Japonsku s Hudebním divadlem Karlín jako představitelka titulní role Elisy Doolittlové v muzikálu My Fair Lady.

Od roku 1998 studovala obor choreografie na pražské HAMU.

Je autorkou choreografie muzikálu Hamlet Janka Ledeckého.Vytvořila 2 choreografie k představením Černého divadla ACT (2004) Faust a Faustova dobrodružství.

Za hlavní roli Velmy Kellyové v muzikálu Chicago který nastudovala v divadle J.K.Tyla v Plzni  byla oceněna hereckou asociací a odnesla si za kategorii muzikál,opereta a jiný hudebně dramatický žánr cenu Thálie 2008.

V posledních letech Zuzana vystupovala například v muzikálu Osmý světadíl v divadle Kalich nebo hostoval v plzeňském divadle J. K. Tyla v muzikálu Polibek pavoučí ženy a Hello, Dolly! Obojí hlavní role. V divadle J. K. Tyla vytvořila i choreografie pro muzikály Producenti, Divotvorný hrnec a Hello, Dolly!

dolinova300.jpg

Michaela Dolinová, DiS.

Absolvovala Pražskou státní konzervatoř.

Angažmá v Kladenském divadle, v Divadle Semafor, v Hudebním divadle Karlín. Hrála v TV seriálech, 20 let moderovala v TV Nova, Public, Barrandov, Prima.

Od r. 2004 je na volné noze. Hostuje v mnoha divadlech. Má vlastní uměleckou agenturu. Učení na Mezinárodní konzervatoři se věnuje 8 let. Vyučuje herectví na odd. Pop a odd. Rock-opera.

Studentům se věnuje od 1 -2 ročníku až po ročník maturitní. Věnuje se etudám, improvizaci a hereckým textům, povídkám, monologům, dialogům. Pracuje i se základy moderování. Dbá na to, aby studenti vždy zvládli text nejen zpaměti, ale i významově. Protože jen tak se dá stavět do výšky. Pravidelně se podílí na maturitních představeních, zejména odd.Rock-opery.

Jejím mottem je „ Vždy vědět , proč stojím v danou chvíli na pódiu a zpívám danou píseň. Když to budete vědět vy, poznají to i posluchači“.

  • Black Facebook Icon
bottom of page