ODDĚLENÍ POHYBU A TANCE 

  Eduard Zubák

Vedoucí oddělení

zubak.jpg
benesova300.jpg
15894253_10154393189241559_5343843472490
sadirov.jpg
MarekChytra.jpg
cubells.JPG
marketa.jpg

ODDĚLENÍ TANCE A POHYBU

 

O oddělení : 

O tanci se již napsalo hodně, pro každého tanec znamená něco jiného. Pro někoho může být koníčkem, zábavou, inspirací, odpočinkem, uměním, prací a dokonce i smyslem života. Oddělení tance a pohybu na Mezinárodní konzervatoři Praha, spolupracuje se všemi odděleními napříč a naším posláním je studentům konzervatoře tanec představovat formu svobody, projevu a vyjádření se. Tanec představujeme formou propojení na každém z oddělení Mezinárodní konzervatoře. V tomto roce jsme si dali za cíl tanec ukázat ve všech možných podobách a tanečních stylech. Předávat studentům naše zkušenosti a společně využít všech možných forem, protože tanec se každým dnem neustále zdokonaluje, modernizuje a nalézá mnoho nových a zajímavých možností a forem. Oddělení tance a pohybu zrealizovala v minulých letech, mnoho velmi úspěšných tanečních projektů. Ve spolupráci se všemi odděleními konzervatoře, jmenujme projekty Legenda jménem Whitney, Divas nebo M5J. Kromě tance samotného se snažíme studentům, zejména na oddělení populárního, jazzového, nebo rockového zpěvu, představovat pohyb formou celkového dojmu zpěváka / studenta/ na jevišti, jako velkou součást profesionální prezentace. Klademe důraz i na posilování a zpevnění celého těla, na požádání i sestavujeme zdravý jídelníček, radíme se správnou životosprávou. 

 

Vizuál pro zpěváky a zpěvačky, jeho prezentace na pódium. 
Chůze na podpatcích a celkové držení těla. 
Komunikace s publikem, s tanečníky a s kapelou. 
Výraz těla a tváře. 
Správné použití gest a emocí. 
Poradenství ohledně oblečení, vlasové poradenství a celkové image zpěváka, zpěvačky. 
Najít pro každého ve vzájemné spolupráci jeho osobnost. 

Zdravá výživa, jídelníček: 
Poradenství zdravé výživy a životosprávy pro zpěváky. 
Péče o postavu a celkový image zpěváka: 
Pravidelné posilování celkového těla. 

zubak.jpg

Eduard Zubák

benesova300.jpg

Ivana Benešová

Taneční vzdělání

 • 2003 - udělen diplom od Svazu učitelů tance ČR a Member of World Dance & Dance Sport Koncil za vykonání profesionální zkoušky z tanců standardních a latinsko-amerických

 • 2007 - státní zkoušky na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, obor-trenér a porotce I. třídy (nejvyšší kvalifikace), specializace - taneční sport

 

Latinskoamerické tance do r. 2006

 • 2006 – MISTR ČR profesionálů v latinsko-amerických tancích

 • 2004 – 2005 - VICEMISTR ČR profesionálů v latinsko-amerických tancích

 • 2001 – VICEMISTR ČR v Kubánské Salse

 • 2000 - 4. místo na Mistrovství ČR v 10ti tancích (standardní a latinskoamerické tance)

 • 1999 - 11. místo na Evropském poháru v LA tancích v Mnichově

 • Účastník nejprestižnějších světových soutěží v LA tancích jako např.: Blackpool dance festival – Anglie, UK- International open – Anglie, German open championships – Německo, Holand Masters – Holandsko, Mistrovství Evropy – Německo, Mistrovství světa – USA, French open – Francie, Cervia open - Itálie

 

FLAMENCO od r. 2003

„Mým životním posláním až do součastnosti“

 • Sólový flamencový tanečník v muzikálu Carmen s Lucií Bílou

 • Jako jediný muž v ČR na úrovni perfeccionamiento (Profesionál)

 • Účinkování v projektu ,,Soleá - Bulerías“ v rámci světového a nejprestižnějšího festivalu flamenkové kultury v Jerez de la Frontera (ŠPANĚLSKO) pod vedením světoznámého španělského choreografa Javiera La Torreho, který je proslulý svými choreografiemi ve filmech Carlose Saury „Flamenco Hoy“ a „Flamenco – Flamenco“.

 • Člen flamenkové hudebně taneční formace FLAMENCO ELEMENT (www.flamencoelement.cz)

 • Vzdělávání přímo v Andalusii na jihu Španělska v Seville a Jerezu de la Frontera

pod vedením profesorů : Javier La Torre, Joaquín Grilo, Juan Polvillo, Javier Barón, Andrés Marín, Israel Galván, Juan Carlos Lérida, Belén Maya, Rafaela Carasco ...


 


 


 

 • Jako choreograf a tanečník pořadu „STARDANCE I.“ a pořadu „BAILANDO“

 • Dvouleté angažmá jako sólový flamencový tanečník v muzikálu Carmen s Lucií Bílou v Karlínském divadle

 • Roční angažmá ve Stavovském divadle jako tanečník Shakespierově hře Večer Tříkrálový.

 

V současné době působím jako partner, choreograf a lektor :

 • Centra španělské kultury a vzdělávání v Plzni

 • Instituto Cervantes v Praze

 • tanečním studiu Element v Praze

 • Akademie tanečního umění a sportu Duende Kolín

 • Svazu učitelů tance v Praze

- Jako choreograf spolupracuji se Taťánou Kuchařovou, Lucií Bílou, Annou K., Helenou Vondráčkovou a Jiřím Kornem.

 • Již 15 let se věnuji také dětem od 10let především v oblasti rytmiky, koordinace, posílení vnitřního korpusu prostřednictvým power yogy, pilates, gravity training systém, eurytmie vše s ohledem na zdravý vývoj dítěte.


 

 • Důležitá je pro mne nejen fyzická stránka tanečníka, ale také mentální a citová účast tanečníka. Společným ůsilím hledáme smysl v každém pohybu, gestu, zvuku i tichu, a aby každý pohyb měl svobodu fungovat v nekonečných vlnách energie tak, jako existují v nekonečných škálách jednotlivé barvy.

V tanci a v umění jako takovém je pro mě důležitá emocionální inteligence. Skrze ní může tanečník zhmotňovat své postoje, nálady, příběhy svým osobitým způsobem.

Baví mě experimentovat a pronikat stále hlouběji a hlouběji do podstaty tance.....

Vzdělání: Pražská konzervatoř obor balet, Leningradská baletní škola Vaganová. Pedagog a vedoucí pracovník se zaměřením na pohybovou a taneční složku více než s 14ti letou zkušeností v oblasti vedení pedagogiky výuky tance s více než 25ti letou praxí v oboru balet a tanec. Pracovní zkušenosti: Ostravské divadlo , Ostrava – členka souboru, Pražský komorní balet Pavla Šmoka, Národní divadlo, Praha, Neptun Praha, ProFactory, Baletní škola ZŠ Vratislavova, Konzervatoř a vyšší odborná škola Jaroslava Ježka, Baletní Pilates - Říčany, Mezinárodní baletní seminář - Chorvatsko

sadirov.jpg

Alex Sadirov

Narodil se ve Lvově ve sportovně-umělecké rodině. Jeho životním krédem je všestrannost a otevřenost tanečním stylům napříč žánry. S poznáváním baletních technik zároveň vyrůstal na streetové/urban scéně - od malička se účastnil mnoha tanečních událostí, mezinárodních kempů, battlů atd. V roce 2011 absolvoval na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy obor klasický tanec.

 

Na TKP tančil v klasickém (Šípková Růženka, Svita v bílém, Najáda a Rybář...) i v moderním repertoáru - v choreografiích Jiřího Kyliána, Petra Zusky, Pavla Šmoka, Berangere Andreo, v současné tvorbě Viktora Konvalinky, Tomáše Rychetského ad.

Po absolvování konzervatoře byl členem souboru Bohemia Balet, se kterým cestoval po celém světě. Absolvovali např. Festival Internacional de Ballet v Kolumbii, Světový festival divadelního umění mládeže v japonské Toyamě a další gala večery v Číně, Francii, Polsku, Německu aj. Jako sólista hostoval v Pražském komorním baletu v choreografiích Sinfonietta a Podmínka zániku a spolupracoval se souborem 420people (Dny české kultury v Tbilisi, Turné po Jižní Koreji, Kulturenfestivalen ve Stockholmu...).

Byl vybrán jako jediný tanečník a freestyler Bobbyho McFerrina na pražském koncertě s názvem Solo Show 2015. Dále působil jako tanečník na koncertech Jiřího Korna, Karla Gotta a dalších českých umělců.
Účinkoval v muzikálech Aida; Lucie, větší než malé množství lásky; Chicago; Mamma Mia; Adéla ještě nevečeřela. 

 

Od roku 2012 je členem Laterny magiky. V současnosti je také členem souboru DEKKADANCERS, vede otevřené lekce Studia Nové scény, je lektorem v Taneční škole ROXTON a působí jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha. Aktivně se věnuje DJingu a hudební produkci. Pořádá pravidelnou taneční událost Triple Shot Party na Nové scéně ND a vytvořil hudbu pro několik inscenací Dekkadancers, pro švédský soubor Norrdans a Bavorský státní balet.

 
15894253_10154393189241559_5343843472490

MgA. Daniela Zálešáková

Absolventka DAMU oboru dramatická výchova, současně studovala na divadelní škole AHK v Amsterdamu fyzické divadlo a tanec, kterému se po studiu několik let věnovala. Po narození dětí přijala místo v souboru dětského divadla, se kterým sehrála stovky představení po celé republice. Vedle hraní se vždy věnovala tanci, výuce taneční a pohybové výchovy dětí, choreografii a v poslední době je i certifikovanou lektorkou jógy.

MarekChytra.jpg

Marek Chytra

Marek Chytra je mladý a úspěšný stepař, několikanásobný Mistr ČR, Mistr Evropy a Vicemistr světa tančí Tap Dance (klasický/jazzový step), Clogging (americký country step) a Irish Step Dance (irský step). Marek je akreditovaný porotce CCCDCA, choreograf a lektor cloggingu.

marketa.jpg

Mgr.art. Markéta Pucová

Narodila se v Praze, ale cesty osudu ji dovedly vystudovat tanec na Slovensko. Je absolventkou katedry tance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Během studií získala stáž na HAMU (taneční pedagogika) a studovala také choreografii v Dartington College of Arts v Anglii.

Markéta učí současný tanec a pohybové kurzy dospělé, tanečníky i netanečníky, vede taneční a hudebně-pohybové kroužky pro děti ve sdružení Roztoč a v Dětském studiu Altík v Praze, a taneční semináře na různých festivalech a přehlídkách scénického tance. Působila také na ZUŠ Kutná Hora.

Základem jejího přístupu k dětem je tvořivá taneční výchova a tvorba ve spolupráci s dětmi. Metodiku staví na základech Labanovy pohybové analýzy, ve které se stále vzdělává díky svému působení v projektech Labanova Ateliéru Bratislava (např. jako lektorka akreditovaného vzdělávacího programu Kreativní tanec pro taneční pedagogy ZUŠ). Její srdcovou záležitostí je taneční improvizace a tvorba představení vznikající v přítomném okamžiku přímo před diváky. Zajímá ji také tanec pracující s energií krajiny jako zdrojem inspirace pro tančící tělo v ní. Vést ostatní k pohybu a tanci, k citlivosti k sobě i k druhým, jí přináší radost. Její každodenní život nyní naplňuje tanec především okolo jejích dětí Vojty a Mariánky.

cubells.JPG

Alicia Castaño Cubells

Výuka:

DAMU odborná asistentka Veroniky Knytlové Kredance workshop pro studenty konzervatoře o tanci a pocitech Maitrea pravidelné pohybové lekce Laban Center master class o tanci a pocitech Conservatory of Valencia master class současného tance Botanic Spai de Danza pravidelné lekce současného tance Vzdělání:

Alexandrova technika, Constructive Teaching Centre v Londýně tři roky studia katalánské filologie, Univerzita ve Valencii European Dance Development Centre Arnhem v Holandsku Konzervatoř ve Valencii, balet

 
 • Black Facebook Icon