ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

Vedoucí oddělení:

Vlastimil Horváth

vlasta-horvath-09.jpg
dolinova300.jpg
114.jpg
pisarik300.jpg
DSC_1034.jpg
hron.JPG
,hj,,,.jpg
buriánovak.JPG
sadirov.jpg

ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

 
vlasta-horvath-09.jpg

Vlastimil Horváth

pisarik300.jpg

Lukáš Písařík, DiS

Zpěvák, jehož jméno je spojeno s vítězstvím ve druhé řadě soutěže Česko hledá Superstar. Nenechte se ovšem mýlit, že by Vlasta byl v muzice pouhým nováčkem. Muzikální schopnosti projevoval již od útlého věku a v letech teenagerovských úspěšně koncertoval ve vlastní skupině. Vlasta svým odhodláním a přístupem k hudební tvorbě dosáhl díky své osobnosti respektu v českém showbyznysu.

Za debutové album „Místo zázraků“ dostal platinovou desku a v roce 2005 byl diváky zvolen Objevem roku v anketě Český slavík. Stejně úspěšný byl i v anketě Deska roku Allianz 2005, kde získal cenu za nejprodávanější debutové album. O rok později vydal další CD „Do peří nefoukej“ a nazpíval titulní píseň pro televizní seriál Horákovi „Láska stala se nám osudem“, který se vysílal v České televizi. Se singlem „Adios“ se Vlasta Horváth zúčastnil českého národního kola Eurosong. Nazpíval rovněž píseň k pohádce Zdeňka Trošky „Nejkrásnější hádanka“. K dalším významným počinům patří hostování na turné skupiny Čechomor.

Hlavním a zásadním je pro Vlastu Horvátha jeho kapela, se kterou nyní vystupuje. Tvorba nových písní je důkazem, že Vlasta Horváth je zpěvákem vyzrálým, o čemž svědčí jeho jasná umělecká představa. Má za sebou nové životní zkušenosti, úspěchy i pády. V roce 2012 vydal nový singl s názvem „Téma lásky“ (hudba Vlasta Horváth, text Viktor Dyk). Rok poté druhý singl „To máme znát“ (hudba Vlasta Horváth, text Eliška Hlavová) a svoji první vánoční píseň „Přihořívá“ (hudba Vlasta Horváth, text Eliška Hlavová).

 Lukáš Písařík se narodil 3.8.1986 v Hořovicích u Berouna. Už od malinka ale vyrůstal v Jižních Čechách. Zde také začla jeho hudební kariéra, když začal hrát na flétnu a později na kytaru. Po úrazu levé ruky musel s nástrojem skončit a naplno se začal věnovat zpěvu. V roce 2003 byl přijat na pražskou konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou absolvoval v roce 2009. Od roku 2006 zpívá v RockOpera praha. Konkrétně v ANTIGONA RockOpera v roli Haimóna, Oidipus Tyranus v roli Oidipa, 7 Proti Thébám v roli boha slunce Apollona a Oidipa. Nyní nově i v RockOpeře Romeo a Julie v roli Vejvody. V roce 2010 nastoupil do progressive metalové formace SEVEN s kterou natočil desku Freedom Call pod taktovkou Victora Smolského a která následně vyšla u nejvetšího nezávislého vydavatelstrví Nuclear Blast. Se SEVEN odjel i několik evropských tour. Nyní navíc vystupuje s kapelou PLAN B, kterou založil společně s virtuózním bubeníkem Davidem Bartoškem.

 
114.jpg

Nikola Čejchanová, DiS.

2020-dosud hlasový poradce hostující vokalistka v různých projektech

2019-dosud kapela Klagenfurt (funky) - vokalistka

2018 Michal Ambrož & Hudba Praha – vokalistka La Suerte Dulce (hudebně dramatický projekt ve stylu španělské a jihoamerické hudby) – zpěvačka, tanečnice Rocker´s Stars (rockový projekt) - zpěvačka

2018-dosud kapela Rheia (metal) - vokalistka 2017-dosud kapela Jefferson (pop-rock) - zpěvačka

2015 Littlest Pet Shop Pets (seriál) – pěvecký dabing Barbie Rock´n´Royals (film) – pěvecký dabing

2015-2016 Muzikál Králové Avalonu – pěvecko-taneční company 2013-dosud Divadlo RockOpera Praha – herečka/ zpěvačka/ tanečnice

 
,hj,,,.jpg

Herečka, dabérka, režisérka.

Producentka a umělecký šéf  Divadelní společnosti Starbag.

Zakladatelka a lektorka Starbag Ateliéru.

 

Vystudovala hudebně dramatický obor na Státní konzervatoři Praha v letech 1977 – 1983

Působila v divadlech:  Divadlo A.Dvořaka v Příbrami, Divadlo Na Vinohradech, divadlo Semafor, Divadelní společnost Josefa Dvořáka....

 

Ve filmu debutovala v roce 1978 ve snímku režiséra Jiřího Hanibala: „Leť, ptáku, leť.“!, v televizi o rok později (1979) v jedné z hlavních rolí inscenace "V pozdním dešti"...

Hrála v televizním muzikálu Stvoření světa, kde ztvárnila postavu Evy. 

Seriály ve kterých jste jí mohli vidět: např. Bambinot, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Vyprávěj, Ach ty vraždy!, Život je ples, Obchoďák, Cesty domů, Policajti z předměstí, Bezdružice, Ohnivý kuře, VIP Vraždy, Modrý kód...

 

Jako moderátorka působila v České Televizi, v Tv Nova a Tv Barrandov.

 

Nyní, mimo jiné, úzce spolupracuje s Českou televizí s redakcí pro děti a mládež (např. Studio Kamarád...) a produkcemi pořadů "Chcete mě?" a "Televizní klub neslyšících".

 

Od roku 1990 se intenzivně věnuje i dabingu, v němž působila nejen jako herečka-dabérka, ale i režisérka a úpravkyně dialogů. 

Svůj hlas propůjčila např. těmto slavným osobnostem: 

Nastassja Kinski, Julia Ormond, Jennifer Coolidge, Charlize Theron, Julia Sweeney, Catherine O’Hara, Leslie Hope, apod.

 

Od roku 2009 se věnuje i soukromé lektorské činnosti v oblasti herectví. 

 

V lednu 2019 uvedla jako producentka v české premiéře francouzskou divadelní komedii s názvem "Kdy to bylo naposledy", ve které hraje i hlavní ženskou roli. (Uvádí Divadlo Starbag v Divadle Bez Hranic a na zájezdech)

Radka Stupková, DiS.

buriánovak.JPG
hron.JPG

Vladimír Hron

Umělecké začátky má spojeny se zpěvem v tanečním orchestru, sedmiletou praxí loutkoherce a stejnou dobu se také věnoval dráze moderátora v soukromých rádiích.

Na začátku milénia představil na obrazovce veřejnoprávní televize svoji imitátorskou show ABECEDA HVĚZD, při které imitoval širokou škálu zpěváků české i světové hudební scény v abecedním pořadí a odstartoval svoji hvězdnou kariéru.

V současné době se svými imitacemi hostuje v nejrůznějších televizních i rozhlasových pořadech a to především v Čechách nebo na Slovensku.

Živě vystupuje se svojí kapelou nebo jako host mnoha hudebních těles (od filharmonie, přes bigband nebo taneční orchestry, až po ROCKOVÉ projekty).

V profesi entertainera těží ze znalosti angličtiny, ve které je schopen nejenom zpívat ale i pobavit publikum mluveným slovem. Částečně je schopen mluvit i italsky nebo německy.

Michaela Buriánová, DiS.

Absolvovala jsem zpěv na rockovém oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha. Učím již 4. rokem v Rockové škole a také vyučuji lekce soukromé. Mám zkušenosti s vedením individuální výuky zaměřené hlavně na technickou oblast zpěvu. Se svými žáky pracuji i na interpretaci, projevu, využití výrazových prostředků a kvalitní prezentaci na pódiu. Po studiu na konzervatoři jsem absolvovala akreditační výcvik v oblasti psychoterapie a jsem rovněž terapeutkou a koučkou. Takže samozřejmě kladu důraz i na psychickou odolnost, budování zdravého sebevědomí a schopnost sebereflexe, která je (nejen) pro umělecký výkon nezbytná. Co se týče mě, jako interpretky, ale i hlasového kouče,  navázala jsem spolupráci s kapelami WelicoRuss a Noisebleed, které jsou u nás, ale i v zahraničí velice oblíbené na klubové i festivalové scéně. Také pěvecky hostuji v kapele Attack the Hero, kde se angažuji pěvecky, ale také jako hlasová koučka. Tato kapela se těší také velké oblibě na metalové a rockové scéně. Momentálně jsem čerstvě založila kapelu Phobia Journal, se kterou  pracujeme na hudebním materiálu a je v jednání spolupráce se zahraničním, velice uznávaným labelem Nuclear blast records. Co se týče výuky zpěvu, tak jsem také absolvovala vokální kurzy s Kenem Tamplinem a vokální výcvik u celosvětově uznávané Melissy Cross. Specializuji se také na speciální techniky (např. growl, scream) a jejich zdravé použití.

Také jsem mezi svými žáky proslulá tím, že se věnuji i zpívání v pohybu. Tzv. kardio zpívání, protože v rockové a metalové muzice je pohyb nezbytný.

Když zrovna nezpívám nebo neučím rockery zpěv, tak se mimo jiné věnuji hereckému účinkování v hudebních videoklipech. Například jsem takto spolupracovala s kapelami Soustrast či Loco Loco. Hlavní roli jsem ztvárnila pro kapelu Fancy Foxx ve videoklipu Sue Suicide.

sadirov.jpg

Alex Sadirov

Narodil se ve Lvově ve sportovně-umělecké rodině. Jeho životním krédem je všestrannost a otevřenost tanečním stylům napříč žánry. S poznáváním baletních technik zároveň vyrůstal na streetové/urban scéně - od malička se účastnil mnoha tanečních událostí, mezinárodních kempů, battlů atd. V roce 2011 absolvoval na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy obor klasický tanec.

 

Na TKP tančil v klasickém (Šípková Růženka, Svita v bílém, Najáda a Rybář...) i v moderním repertoáru - v choreografiích Jiřího Kyliána, Petra Zusky, Pavla Šmoka, Berangere Andreo, v současné tvorbě Viktora Konvalinky, Tomáše Rychetského ad.

Po absolvování konzervatoře byl členem souboru Bohemia Balet, se kterým cestoval po celém světě. Absolvovali např. Festival Internacional de Ballet v Kolumbii, Světový festival divadelního umění mládeže v japonské Toyamě a další gala večery v Číně, Francii, Polsku, Německu aj. Jako sólista hostoval v Pražském komorním baletu v choreografiích Sinfonietta a Podmínka zániku a spolupracoval se souborem 420people (Dny české kultury v Tbilisi, Turné po Jižní Koreji, Kulturenfestivalen ve Stockholmu...).

Byl vybrán jako jediný tanečník a freestyler Bobbyho McFerrina na pražském koncertě s názvem Solo Show 2015. Dále působil jako tanečník na koncertech Jiřího Korna, Karla Gotta a dalších českých umělců.
Účinkoval v muzikálech Aida; Lucie, větší než malé množství lásky; Chicago; Mamma Mia; Adéla ještě nevečeřela. 

 

Od roku 2012 je členem Laterny magiky. V současnosti je také členem souboru DEKKADANCERS, vede otevřené lekce Studia Nové scény, je lektorem v Taneční škole ROXTON a působí jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha. Aktivně se věnuje DJingu a hudební produkci. Pořádá pravidelnou taneční událost Triple Shot Party na Nové scéně ND a vytvořil hudbu pro několik inscenací Dekkadancers, pro švédský soubor Norrdans a Bavorský státní balet.

dolinova300.jpg

Michaela Dolinová, DiS.

Česká herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová se narodila 16. března 1964 v Třinci. Jejím manželem je soudce Jan Sváček. Je absolventkou hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, ještě během studia vystupovala v příbramském divadle. Po prvním angažmá v kladenském Divadle Jaroslava Průchy odešla do Prahy, kde nejprve působila v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, následně v Hudebním divadle Karlín. Od roku 1994 až 2008 se stala tváří TV Nova, kde moderovala relace o počasí a pořad Snídaně s Novou. V současnosti účinkuje na různých pražských scénách, moderuje společenské akce i pořady pro děti, spolupracuje s rozhlasem a patří k úspěšným filmovým a televizním herečkám. Mohli jste ji zahlédnout například v seriálu ULICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a nebo v CHLAPCI A CHLAPI.

DSC_1034.jpg

Jan Hájek, DiS.

Gymnázium Mimoň, ukončeno maturitní zkouškou.

Mezinárodní konzervatoř Praha, obor elektrická kytara a rockový zpěv, ukončeno absolutoriem.

Výuka hry na kytaru a zpěvu, výuka předmětu zpěv s rockovou kapelou.

Kapely: LeHáro, Session Band, divadlo – RockOpera Praha, filmy

  • Black Facebook Icon