top of page
rock start

ODDĚLENÍ ROCKOVÉHO ZPĚVU

Vedoucí oddělení:
Michaela Burianová, DiS.

buriánovak.JPG
114.jpg
valeš.JPG
hron.JPG
,hj,,,.jpg
dolinova300.jpg
janak.JPG
DSC_1034.jpg
kraft.JPG
fiala300.jpg

ODDĚLENÍ
ROCKOVÉHO ZPĚVU

OTA
buriánovak.JPG
114.jpg
KUBELKOVA

Michaela Burianová, DiS.

 Narodila  se 5.11. 1994 v Plzni. Absolvovala  zpěv na rockovém oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha. Učí již 4. rokem v Rockové škole a také vyučuje lekce soukromě. Má zkušenosti s vedením individuální výuky zaměřené hlavně na technickou oblast zpěvu. Se svými žáky pracuje i na interpretaci, projevu, využití výrazových prostředků a kvalitní prezentaci na pódiu. Po studiu na konzervatoři absolvovala akreditační výcvik v oblasti psychoterapie a je rovněž terapeutkou a koučkou. Takže samozřejmě klade důraz i na psychickou odolnost, budování zdravého sebevědomí a schopnost sebereflexe, která je (nejen) pro umělecký výkon nezbytná. Navázala spolupráci s kapelami WelicoRuss a Noisebleed, které jsou u nás, ale i v zahraničí velice oblíbené na klubové i festivalové scéně. Také pěvecky hostuje v kapele Attack the Hero, kde se angažuje pěvecky, ale také jako hlasová koučka. Tato kapela se těší také velké oblibě na metalové a rockové scéně. Momentálně čerstvě založila kapelu Phobia Journal, se kterou  pracuje na hudebním materiálu a je v jednání spolupráce se zahraničním, velice uznávaným labelem Nuclear blast records. Co se týče výuky zpěvu, tak  také absolvovala vokální kurzy s Kenem Tamplinem a vokální výcvik u celosvětově uznávané Melissy Cross. Specializuje se také na speciální techniky (např. growl, scream) a jejich zdravé použití.

Také je mezi svými žáky proslulá tím, že se věnuje i zpívání v pohybu. Tzv. kardio zpívání, protože v rockové a metalové muzice je pohyb nezbytný.

Když zrovna nezpívá nebo neučí rockery zpěv, tak se mimo jiné věnuje hereckému účinkování v hudebních videoklipech. Například takto spolupracovala s kapelami Soustrast či Loco Loco. Hlavní roli ztvárnila pro kapelu Fancy Foxx ve videoklipu Sue Suicide.

 Burianová

DSC_1034.jpg

Jan Hájek, DiS.

Gymnázium Mimoň, ukončeno maturitní zkouškou.

Mezinárodní konzervatoř Praha, obor elektrická kytara a rockový zpěv, ukončeno absolutoriem.

Výuka hry na kytaru a zpěvu, výuka předmětu zpěv s rockovou kapelou.

Kapely: LeHáro, Session Band, divadlo – RockOpera Praha, filmy

Nikol Čejchanová, DiS.

2020-dosud hlasový poradce hostující vokalistka v různých projektech

2019-dosud kapela Klagenfurt (funky) - vokalistka

2018 Michal Ambrož & Hudba Praha – vokalistka La Suerte Dulce (hudebně dramatický projekt ve stylu španělské a jihoamerické hudby) – zpěvačka, tanečnice Rocker´s Stars (rockový projekt) - zpěvačka

2018-dosud kapela Rheia (metal) - vokalistka 2017-dosud kapela Jefferson (pop-rock) - zpěvačka

2015 Littlest Pet Shop Pets (seriál) – pěvecký dabing Barbie Rock´n´Royals (film) – pěvecký dabing

2015-2016 Muzikál Králové Avalonu – pěvecko-taneční company

2013-dosud Divadlo RockOpera Praha – herečka/ zpěvačka/ tanečnice

janak.JPG

Vojtěch Janák, DiS.

9/2020–dosud Divadlo F.X.Šaldy zpěvák V libereckém divadle F.X.Šaldy figuruji jako externista sboru v opeře Jakobín. Dále jsem s nimi spolupracoval na koncertních provedeních kantáty Carmina Burana.

9/2017–dosud Domov Mládeže Studentská vychovatel V současné chvíli plním celý úvazek na pozici vychovatel.

5/2009–dosud WOSA zpěvák, kapelník V mladém věku jsem založil vlastní kapelu WOSA, s níž brázdím českou klubovou scénu, natáčím desky, klipy a zajišťuji vše k chodu kapely.

3/2019–10/2021 Divadlo Goja Music Hall zpěvák Účinkující v představení Wicked - Čarodějka. Zpíval jsem offstage.

2/2021–2/2021 "Muzikál a já" zpěvák Natáčení písně na CD "Muzikál a já" skladatele Vojty Adamčíka.

7/2019–8/2019 AK Studio dabingový herec V létě 2019 jsem propůjčil svůj hlas hlavní postavě (Ash) v počítačové hře Concrete Genie.

12/2017–1/2019 kapela Kohout plaší smrt zpěvák S punkrockovou kapelou Kohout plaší smrt jsem odehrál desítky koncertů po celé České republice i v zahraničí a natočil jednu EP desku a videoklip. Jako její člen jsem spolupracoval například s kapelou Tři Sestry.

2016–2019 Český Národní Symfonický Orchestr zpěvák Dlouhodobě spolupracuji s ČNSO, díky čemuž jsem účinkoval například s Andreou Bocellim (O2 arena - Praha, stadion Ondřeje Nepely - Bratislava), Danny Elfmanem (Elbphilharmonie - Hamburk), kapelou Pražský Výběr (Forum Karlín) a mnohými dalšími. 2015–2019 Smecky Music Studios zpěvák Nárazově spolupracuji se Smecky Music Studios na natáčení hudby zpravidla pro zahraniční klienty. (filmy, počítačové hry)

2017–2018 Divadlo Hybernia zpěvák Pěvecká a taneční company v muzikálu Romeo a Julie. 2016–2017 Divadlo Na Rejdišti zpěvák Hlavní role (Záviš) v muzikálu Závišův kříž.

7/2014–8/2016 Stavovské divadlo zpěvák Sbor v opeře Don Giovanni

valeš.JPG

Jiří Valeš, DiS.

·Mezinárodní konzervatoř Praha (2011–2017) – absolutorium (rockový zpěv) u profesora Petra Opavy, interpretace u profesora Vlasty Horvátha, Jesus Christ Superstar – Jidáš

·Kurzy herectví podle Stanislavského systému psychologického divadla u Marianny Arzumanové (2018–2020)

·Acting clasess (2017–2018) – Gallimaufry Performing Arts Prague – Steve Josephson

Hudební a divadelní zkušenosti:

· Klagenfurt (funk / rock / pop) zpěv, texty a komponování v kapele (2010–2022)

· RockOpera Praha:

7 proti Thébám – Eteoklés – nástupce trůnu, zpívaná role

Romeo a Julie – Benvolio – bratranec Romea, zpívaná role

Antigona – Eteoklés – role s akr. prvky (závěs na laně s hořícím mečem)

 

· Divadlo MA (Divadlo v Celetné, v Řeznické, Kolowrat, Troníček)

· Gramofon – kápo – hudebně dramatické představení s písněmi v jidiš

· Polyfonie.Čechov.cz – Zajíc (Námluvy / Lomov)

· Adresát neznámý – Martin Schulse

· Zakopaný pes – Charles Stanton

· Zabít draka – Henrich

Traktát o lásce – Treplev, Charron, Ježíš, Šalamoun – autorské představení M. Arzumanové

Buenos Aires, vystupte! – nonverbální hudební drama

 

· Ray Bradbury's 2116 – US Agent – taneční a pěvecká company (Semafor)

· Králové Avalonu – Otec Tristen + company v symfonicko-rockovém muzikálu (Hybernia, FHK)

 

· Národní divadlo – externí spolupráce

Netrpělivost srdce, Othello (činohra), Spolu/sami, Dotkni se vesmíru a pokračuj, Tosca,

Orfeus v podsvětí (opereta), Maryša (činohra)

hron.JPG

Vladimír Hron

Umělecké začátky má spojeny se zpěvem v tanečním orchestru, sedmiletou praxí loutkoherce a stejnou dobu se také věnoval dráze moderátora v soukromých rádiích.

Na začátku milénia představil na obrazovce veřejnoprávní televize svoji imitátorskou show ABECEDA HVĚZD, při které imitoval širokou škálu zpěváků české i světové hudební scény v abecedním pořadí a odstartoval svoji hvězdnou kariéru.

V současné době se svými imitacemi hostuje v nejrůznějších televizních i rozhlasových pořadech a to především v Čechách nebo na Slovensku.

Živě vystupuje se svojí kapelou nebo jako host mnoha hudebních těles (od filharmonie, přes bigband nebo taneční orchestry, až po ROCKOVÉ projekty).

V profesi entertainera těží ze znalosti angličtiny, ve které je schopen nejenom zpívat ale i pobavit publikum mluveným slovem. Částečně je schopen mluvit i italsky nebo německy.

,hj,,,.jpg

Herečka, dabérka, režisérka.

Producentka a umělecký šéf  Divadelní společnosti Starbag.

Zakladatelka a lektorka Starbag Ateliéru.

 

Vystudovala hudebně dramatický obor na Státní konzervatoři Praha v letech 1977 – 1983

Působila v divadlech:  Divadlo A.Dvořaka v Příbrami, Divadlo Na Vinohradech, divadlo Semafor, Divadelní společnost Josefa Dvořáka....

 

Ve filmu debutovala v roce 1978 ve snímku režiséra Jiřího Hanibala: „Leť, ptáku, leť.“!, v televizi o rok později (1979) v jedné z hlavních rolí inscenace "V pozdním dešti"...

Hrála v televizním muzikálu Stvoření světa, kde ztvárnila postavu Evy. 

Seriály ve kterých jste jí mohli vidět: např. Bambinot, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Vyprávěj, Ach ty vraždy!, Život je ples, Obchoďák, Cesty domů, Policajti z předměstí, Bezdružice, Ohnivý kuře, VIP Vraždy, Modrý kód...

 

Jako moderátorka působila v České Televizi, v Tv Nova a Tv Barrandov.

 

Nyní, mimo jiné, úzce spolupracuje s Českou televizí s redakcí pro děti a mládež (např. Studio Kamarád...) a produkcemi pořadů "Chcete mě?" a "Televizní klub neslyšících".

 

Od roku 1990 se intenzivně věnuje i dabingu, v němž působila nejen jako herečka-dabérka, ale i režisérka a úpravkyně dialogů. 

Svůj hlas propůjčila např. těmto slavným osobnostem: 

Nastassja Kinski, Julia Ormond, Jennifer Coolidge, Charlize Theron, Julia Sweeney, Catherine O’Hara, Leslie Hope, apod.

 

Od roku 2009 se věnuje i soukromé lektorské činnosti v oblasti herectví. 

 

V lednu 2019 uvedla jako producentka v české premiéře francouzskou divadelní komedii s názvem "Kdy to bylo naposledy", ve které hraje i hlavní ženskou roli. (Uvádí Divadlo Starbag v Divadle Bez Hranic a na zájezdech)

Radka Stupková, DiS.

fiala300.jpg

Milan Fiala

dolinova300.jpg

Michaela Dolinová, DiS.

Absolvovala Pražskou státní konzervatoř.

Angažmá v Kladenském divadle, v Divadle Semafor, v Hudebním divadle Karlín. Hrála v TV seriálech, 20 let moderovala v TV Nova, Public, Barrandov, Prima.

Od r. 2004 je na volné noze. Hostuje v mnoha divadlech. Má vlastní uměleckou agenturu. Učení na Mezinárodní konzervatoři se věnuje 8 let. Vyučuje herectví na odd. Pop a odd. Rock-opera.

Studentům se věnuje od 1 -2 ročníku až po ročník maturitní. Věnuje se etudám, improvizaci a hereckým textům, povídkám, monologům, dialogům. Pracuje i se základy moderování. Dbá na to, aby studenti vždy zvládli text nejen zpaměti, ale i významově. Protože jen tak se dá stavět do výšky. Pravidelně se podílí na maturitních představeních, zejména odd.Rock-opery.

Jejím mottem je „ Vždy vědět , proč stojím v danou chvíli na pódiu a zpívám danou píseň. Když to budete vědět vy, poznají to i posluchači“.

PISARIK

Je absolventem populárního zpěvu na Konzervatoři J. Ježka, kde byl studentem prof. E. Klezly. Nesmazatelné stopy na jeho hlasovém projevu zanechal jeho profesor interpretace a skvělý člověk "český Elvis" Karel Zich.

Od mládí zpíval v řadě rockových kapel – Integral, Řetěz, Assesor, Direct, Wolfram, Sixis, Horrocks, Runaway, Brutus, Spit, Napospas´, Dolores, Fire Water, 0609, Joe Purple. V r. 2004 založil skupinu Karel Gott Cover Band, jejíž je stále leaderem a která spolupracovala s K. Gottem.

Nezapomenutelnou etapou jeho uměleckého života, bylo několikaleté angažmá v muzikálu "Jesus Christ Superstar" v divadle Spirála, kde ztvárnil roli "Simona Zélotese". Zpíval i v dalších muzikálech např. Les Misérables, Cats, Naháči ad.

Kromě zpěvu se věnuje i činnosti moderátorské – rádia, Kiss, City, Relax, Blaník, Frekvence 1 , anebo televize - Nova, Tv Praha, ČT.

Za sebou má i práci pro dabing, ale působí i jako textař, hudební režisér a zpěvák animovaných filmů a seriálů - Sláva králi Jelimánovi, Turbošneci, Kocour v botách, Mašinka Tomáš ad.

Na MKP působí jako pedagog zpěvu od r. 2018

kraft.JPG

Filipa Kraft, DiS.

2015 - 2021 - Mezinárodní konzervatoř Praha, studium hry na klavír pod vedením Jaromíra Klepáče

2015 - 2017 – Mezinárodní konzervatoř Praha, studium zpěvu pod vedením Oty Balage, zakončeno absolutoriem

2012 – 2015 – Mezinárodní konzervatoř Praha, zpěv pod vedením Michaely Gemrotové a Pavly Forest, zakončeno maturitou

2007-2011 - Pedagogické lyceum (hudební obor) zakončeno maturitou 

 

2013 -2016 - herecká a pěvecká praxe v divadle RockOpera Praha

2012 - současnost - soukromá výuka zpěvu a hry na klavír

  • Black Facebook Icon
bottom of page