top of page
STARTSTRUNNY

ODDĚLENÍ MODERNÍCH STRUNNÝCH NÁSTROJŮ

Vedoucí oddělení:

David Vaněk, DiS.

  " Život neni to co chceš, ale to co vydržíš  " 

vanek300.jpg
tuhacek300.jpg
zara_miroslav_edited.jpg
matousekm300.jpg
cunta300.jpg

ODDĚLENÍ MODERNÍCH
STRUNNÝCH NÁSTROJŮ

DVORAK

O oddělení : 

Oddělení strunných nástrojů zajišťuje studentům kvalitní vzdělání v oboru klasické kytary, lyry, elektrické kytary všech žánrůa basové kytary. Oddělení zajišťuje též výuku obligátní kytary a korepetici pro klasický zpěv, příčnou flétnu, klarinet a další. 

 

vanek300.jpg

David Vaněk, DiS.

Srdcem jsem sice “rocker”, nicméně můj posluchačský záběr je velice široký. Mám rád vážnou hudbu, zejména symfonickou. Velkým koníčkem je pro mě hraní “blues” a různá odvětví “country”, nepohrdnu ani “funky” a občas se brouzdám i v “jazzu”. V neposlední řadě se nebojím ani hodně tvrdého metalu. K této multižánrovosti mi dopomohla “konzervatoř Jaroslava Ježka”, kde jsem 6 let studoval obor “rocková kytara”.
Zároveň jsem se neméně vyžíval v hudební teorii, čímž jsem se naučil skládat a aranžovat hudbu pro symfonická tělesa. Výsledkem mého snažení se stala úctyhodná absolventská práce na téma “Využití symfonického orchestru v rockové a metalové hudbě”, podtržená absolventským koncertem v klubu “SaSaZu”, kde jsem včetně zpracování notových partů, zorganizování, propagace a odehrání, vyprodukoval vystoupení “Nightwish revival Praha” s cca 60 členným symfonickým orchestrem. V té samé době jsem byl přijat do kapely Aleše Brichty na post kytaristy, kde hraji dodnes. Mezi další významnější kapely, kde jsem působil patří například “Mindwork”, “Rimortis” a “Dirty Game”.
Co se výuky kytary týče, tak je v mém zájmu, aby žák měl z hudby radost. Nehodlám se omezovat pouze osnovami, upřednostňuji zájmy žáků. Poslouchejte hudbu, najděte si svou cestu, cíl a já Vás povedu, kam budete chtít. Avšak bez vytrvalosti jsou talent, či génius jen prázdná slova.

tuhacek300.jpg

Petr Tuháček, DiS.

Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka obor rocková kytara. Ocenění nejlepší kytarista Michalem Pavlíčkem na soutěžním Rockfestu Dobříš. Pedagogická činnost od roku 2000: ZUŠ Dobříš, Come to Jam, Jam Music Institute, Kytarová škola Petra Tuháčka. Hudební spolupráce: Lešek Semelka & S.L.S., Milan Schelinger Band, Death Revival, studiová činnost, vlastní projekty...

tomas-pecka_0.jpg

Tomáš Pecka

PEDAGOGICKÉ ZKUŠENOSTI • od září 2014 učitel v ZUŠ Praha 10 Olešská (předměty: žánrová kytara, elektrická kytara, hra v souboru - školní kapela) • září 2007 - červen 2014 učitel v DDM Praha 10 - Dům UM (hra na kytaru) PROFESNÍ ZKUŠENOSTI • od roku 2017 kapela “Pocta Zuzaně Navarové - hrají Jazz Elements” (kytara, zpěv, violoncello, klavír, kapelník) • od roku 2020 kapela “ABBA CZ” (kytara, zpěv) • další koncertní činnost od roku 2016: Barbora Poláková, Tereza Kerndlová, Daniel Landa, Ilona Csáková, muzikál Faust, muzikál Nenormální, Inflagranti (Josef Vojtek, Václav Noid Bárta), FilmHarmonie, Richard Scheufler band, Golden Big Band Prague, Kentonmania Big Band, Jen (Jan Nedvěd) • v nahrávacích studiích od roku 2018: Rooftop studio, Soundevice studio, UHL records, BaseTrax recording studio, Good Day records, Dunny studio OSTATNÍ PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI • od února 2017 manažer hudebního týmu v projektu online-zpěvník Písničky.cz • od 2015 kapelník a manažer v kapele PartyLeaders • duben 2012 - červen 2016 zvukař na Konzervatoři Jaroslava Ježka (ozvučení koncertů) • červen 2010 - červen 2014 zvukař v klubu Exit(us) Chmelnice • od listopadu 2020 nahrávání a editace ve studiových programech Cubase a Logic VZDĚLÁNÍ • červen 2016 dovršeno šestileté studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka zakončené absolutoriem (titul DiS., obor rocková kytara) • srpen 2017, srpen 2018, srpen 2019 absolvent kurzu Letní jazzová dílna Karla Velebného ve Frýdlantu • červen 2009 dovršeno osmileté studium na Gymnáziu Voděradská zakončené maturitní zkouškou (český jazyk, angličtina, matematika, fyzika) • září 2003 - červen 2010 studium hry na elektrickou kytaru na ZUŠ Taussigova a ZUŠ Charlotty Masarykové • září 1995 - červen 2010 studium hry na violoncello na ZUŠ Olešs

zara_miroslav_edited.jpg

Miroslav Žára

Miroslav Žára je absolventem Konzervatoře v Plzni a hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze, kde studoval u prof. Štěpána Raka. V rámci studia získal stipendium na Hochschule für Musik Franze Liszta ve Weimaru, kde pracoval pod vedením prof. Thomase Müllera Peringa. Od roku 2004 se intenzivně věnuje studiu flamenca. Zúčastnil se řady flamencových kurzů v Granadě a v Jerezu. Mezi jeho lektory patřili např. Morenito de Triana, Gerardo Nuñez, Antonio Rey, Carlos Grilo, Jorge Pisao a další. 

Pravidelně spolupracuje se zpěvačkou Editou Adlerovou (Španělský večer s  Carmen) a s tanečnicí Lolou Karpenko, se kterou založili flamencovou formaci - La Magia del Flamenco. Od 2008  byl členem orchestru Hudebního divadla Karlín v muzikálu Carmen, který se hrál více jak 10 let. V roce 2015 zakládá s kytaristkou Soňou Vimrovou - Duo Manera, a ve stejné době začíná i jeho spolupráce s Plzeňskou filharmonií v oblasti filmové hudby. Pravidelné koncertuje, kromě naší republiky vystupoval i v řadě cizích zemí (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Itálie a Egypt). Pedagogické činnosti se věnuje už od roku 1997, vyučuje klasickou a flamencovou kytaru.

matousekm300.jpg

Milan Matoušek, DiS.

Dosažené vzdělání: - 2000 – 2006 Konzervatoř a Vyšší odborná škola Jaroslava Ježka (obor rocková kytara – p.prof. Petr Bierhanzl, improvizace – p.prof. Zdeněk Dvořák, Jan Kučera, souborová hra (Lab band ) – p.prof. Bohuslav Wolf) Hudební praxe: - současnost - člen doprovodné kapely Xindla X, sólová tvorba (www.milanmatousek.net), projekt „Pink Floyd Acoustic Duo“ (www.pfad.cz) - předchozí praxe – spolupráce s: Jitka Smutná, Petra Hapková, Petr Poláček, Vlasta Horváth, Milan Černohouz, Hanka Joová a další.

cunta300.jpg

Lukáš Čunta, DiS.

Lukáš Čunta je absolventem konzervatoře Jaroslava Ježka, kde studoval hru na basovou kytaru pod vedením profesora Milana Plechatého. Svou absolventskou práci pojal prakticky – dal dohromady všechny své zkušenosti a s pomocí profesorů Vladimíra Hory a Milana Plechatého vytvořil školu Nácvik stupnic pro basovou kytaru. Kromě basové kytary se věnuje také tvorbě a nahrávání vlastní hudby. V současné době hraje v kapele zpěvačky Olgy Lounové nebo Davida Deyla. Mezi méně známé skupiny, ve kterých působí, patří Behindthedoor (fusion), Silegrail (progress rock) nebo v kapela TheBarbers, kterou sám založil a vede. Dále spolupracoval nebo spolupracuje s Ivou Frühlingovou, Kamilou Nývltovou, Otou Balagem, Eliškou Bučkovou nebo Ivanou Korolovou. Při různých příležitost doprovázel také interprety jako: Karel Gott, Kamil Střihavka, Helena Zeťová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Bára Basiková, Katarína Landlová, Bohuš Matuš, Bohouš Josef, Bára Basiková, Martina Pártlová, Debbi, Markéta Konvičková, Tereza Kerndlová, Pepa Vojtek. Hraje na aparáty značky TC Electronic a baskytary značky LaklandSkyline a Yamaha BB-NE II.

219482166_4217886364957325_9108239299196149810_n.jpg

Vladimír Kliment

CV v přípravě

3443772_2130035_DSCN7371_edited.jpg

Daniel Heřman

2001 – 2008 ZUŠ Trhové Sviny (Hra na housle) září 2013 – červen 2019 Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka - obor kytara rock, studium ukončené absolventskou zkouškou Učitelská praxe 2012 - 2013 Hudební škola Yamaha, České Budějovice 2014 – 2015 Dům UM, Praha 2015 – 2017 Základní umělecká škola Lyra s.r.o., Praha 2017 - současnost Zuš Dr. Lidinské, Beroun 2019 - současnost Zuš Učňovská, Praha Hudební praxe aktuální kapely: Balage Band, Jesus Christ Superstar koncertní verze - Bárta, Střihavka, Basiková), Daniel Landa, Ruchadze band, Spolupráce: Kaie Bradley (UK), Hudba Praha, Ilona Csáková, Golden Bigband Prague, Ivan Hlas, Botox, Show Jana Krause

  • Black Facebook Icon
bottom of page